Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
24/01/13

Вільний продаж зброї узаконювати не можна

Щорічна кількість офіційно зареєстрованої зброї на Львівщині за три останніх роки не зростає. Про це повідомило Управління громадської безпеки ГУМВСУ у Львівській області на запит ГО «Львівський прес-клуб». Так, у 2010, 2011 роках і за 11 місяців 2012 року зареєстровано мисливської нарізної зброї відповідно 368, 508 і 358 одиниць, мисливської гладкоствольної – 1587, 1646, 1649, спецзасобів для відстрілу гумовими кулями – 640, 746, 598, газової зброї – 266, 178, 110.

За цей же період населення добровільно здало в органи внутрішніх справ 192, 175, 225 одиниць вогнепальної зброї.

За останнє триріччя на Львівщині було вчинено відповідно 5, 6 і 10 злочинів із використанням вогнепальної зброї, в тому числі – зареєстрованої (1,4,4) та незареєстрованої (4, 2, 6).

З набуттям чинності закону, який дозволяє охоронцям приватних охоронних компаній озброюватися травматичною зброєю, охоронним фірмам Львівщини не було видано жодного дозволу на придбання такого виду зброї.

Цю статистику на брифінгу у Прес-клубі коментували Михайло Дзюдзь, член комісії з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем Львівської обласної ради, начальник управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області, генерал-майор внутрішньої служби, та Іван Мотринець, адвокат, президент приватної юридичної фірми «Фенікс», генерал-лейтенант міліції запасу. Обидва запрошені на брифінг експерти працювали у різні роки у керівництві львівської обласної міліції: Михайло Дзюдзь – заступником начальника, а Іван Мотринець – начальником.

- Я дев’ять років очолював на Львівщині державну службу охорони і тоді було багато скарг охоронних фірм на те, що міліція має право на зброю, а вони – ні, - сказав Михайло Дзюдзь. – І ось тепер закон дав охоронним фірмам можливість придбати травматичну зброю, але вони цим правом не скористалися, оскільки його реалізація є витратною: зброю треба купити, оформити, зберігати, навчити персонал користуватися нею. А ось для захисту своєї оселі чи свого майна кожен громадянин, якщо він законослухняний і здоровий, може придбати мисливську зброю – тепер це не проблема. Тим паче, пневматичну, яка тепер є доволі потужною. Але наше суспільство, на мою думку, ще не готове до того, щоб громадяни могли вільно купувати собі короткоствольну нарізну зброю. Хоча таку норму закону в Україні давно лобіюють ті, хто хоче заробляти на продажі зброї.

- Усіляка зброя повинна бути під контролем, - вважає Іван Мотринець. – Вона повинна бути в армії, міліції, служби безпеки і тих людей, які пройдуть ретельні перевірки. Іншим зброю не треба дозволяти. Населення не слід озброювати, бо навіть газова зброя може спровокувати неадекватну реакцію на неї у конфліктній ситуації. Сьогодні українське суспільно – як соціально, так і морально – не готове для того, щоб озброюватися на кшталт американського. У нашій країні немає культури поводження зі зброєю – на це потрібен тривалий час. Що ж до нарікань на те, що для одержання дозволу на володіння, наприклад, навіть мисливською зброєю потрібно зібрати багато довідок, то я не вважаю це надмірною прискіпливістю чи бюрократизмом, бо відповідальність власників зброї надто велика. З іншого боку, якщо потенційний злочинець має намір вчинити злочин з використанням вогнепальної зброї, то він, на жаль, в Україні зможе придбати цю зброю нелегально. Це – інший бік проблеми, який також державі треба вирішувати.

І хоча за статистикою Міністерства внутрішніх справ, в Україні переважна більшість злочинів вчиняється з використанням незареєстрованої вогнепальної зброї, обидва експерти переконані з власного досвіду, що заокеанське прислів’я – «поганого хлопця з кольтом може зупинити тільки добрий хлопець з кольтом» - поки що не прийнятне для українських реалій.

Щоденний Львів

Коментарі  
bogdan[13.02.11 14:41]
генерал-лейтенант міліції ЗАПАСУ?Це абсурд!Такого в природі не існує.
Михайло[13.01.25 09:18]
Зброю забороняли мати рабам. Чому мені забороняє мати зброю той хто її має у достатній кількості і нарізну, і автоматичну, та й на додаток має озброєну охорону ????
Зброю здають тому, що влада обклала зберігання зброї непосильними фінансовими навантаженнями, примушуючи людей здавати зброю бо якщо не заплатиш відберуть і так.

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас