Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
22/01/13

Спадки від батьків, членів подружжя і дітей уже не оподатковуються

Вартість спадщини фізичних осіб, що перейшла у власність від батьків, дружини, чоловіка або дітей, які є членами сім’ї І-го ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Про це повідомляє прес-служба Міністерства доходів та зборів. Фізична особа, яка отримує спадщину від іншого члена сім’ї, тобто члена ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Якщо ж майно успадковує фізична особа, що має статус дитини-сироти, але якій виповнилося 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Особа, в разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Якщо в 2012 році ви оплачували здобуття вами або членом вашої сім'ї I-ї міри спорідненості середньої професійної або вищої освіти, то ви маєте право на податкову знижку – держава може повернути вам з бюджету частину витрачених на навчання коштів у сумі не більше 15% (ставки податку на доходи). Про цю можливість, передбачену Податковим кодексом, також нагадала прес-служба Міністерства доходів і зборів України.

Щоб отримати податкову знижку, потрібно до 31 грудня 2013 року включно подати в податкову за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Найважливіше при цьому – зберегти документи, що підтверджують суми коштів, сплачених за навчання. До таких документів належать квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані в звітному році доходи, документи, що підтверджують міру спорідненості (у разі компенсації вартості навчання члена сім'ї I-ї міри спорідненості).

Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, податківці рекомендують надавати копії таких документів одночасно з декларацією. Оригінали документів повинні зберігатися у платника податків впродовж терміну, "достатнього для проведення податкової перевірки".

Наголошується, що правом на нарахування податкової знижки за результатами 2012 року можна скористатися лише до кінця 2013 року – на наступні податкові роки таке право не переноситься.

Нагадаємо, що членами сім'ї фізичної особи I-ї міри спорідненості вважаються його батьки, чоловік чи дружина, діти (у тому числі усиновлені).

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас