Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
14/01/13

Неналежно маркованих матеріалів у львівських газетах стало у 5 разів більше, - результати грудневого моніторингу ЗМІ

ЛОГО «Львівський прес-клуб» у рамках проекту «У-Медіа» міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк» з 3 до 9 грудня 2012 року моніторила шість друкованих видань у Львівській області - «Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Львівська газета», «Ратуша», «Перемишлянський край» - і дві інформаційні агенції - «ZIK» і «Zaxid.net». Для моніторингу використана методологія «Інтерньюз Нетворк», яка розроблена разом з ІМІ і «Телекритикою».

У грудні експерти оцінили 114 матеріалів у шести друкованих ЗМІ і 41 – у двох інформаційних агенціях (електронні ЗМІ). Нагадаємо, що для аналізу експерти відбирали суспільно важливі матеріали і відкидали такі, що марковані як «реклама» і «на правах реклами», інтерв’ю, короткі інформаційні повідомлення, замальовки, світські новини, фотофакти, спортивні матеріали, прогнози, передбачення.

Кількість неналежно маркованих матеріалів у львівських друкованих виданнях щодо всіх оцінених матеріалів зросла майже у 5 разів, порівняно з листопадом, і сягнула 12,28% (листопад - 2,61%). Єдине видання, в якому не зафіксовано жодного неналежно маркованого матеріалу, - «Експрес». Нагадаємо, що в листопаді такий нульовий показник мали ще три газети. У грудні найбільше неналежно маркованих матеріалів – у газеті «Високий замок» - 24%. Далі за спадаючою ідуть – «Перемишлянський край» - 11,76%, «Львівська пошта» - 11,11% «Ратуша» - 11,11%, і «Львівська газета» - 6,25%.

Кількість матеріалів з ознаками замовності у грудні повернулася до показників виборчого періоду – 16,67% (листопад -7, 83%), але з однією відмінністю – тепер домінують комерційні замовлення, а не політичні. Жодного замовного матеріалу експерти не виявили в газеті «Експрес». Найменше матеріалів з ознаками замовності в «Ратуші» – 5,26% та «Перемишлянському краї» - 5,88%, найбільше – у «Львівській газеті» - 43,75%.

У грудні, як і в листопаді, експерти не зауважили матеріалів з ознаками політичної замовності в інформаційних агенціях - «ZIK» і «Zaxid.net». Зафіксовано лише 1 матеріал з ознаками комерційної замовності в інформагенції «Zaxid.net», що становить 4,76% від усіх (21) оцінених матеріалів. Електронні ЗМІ повторили свій позитивний результат попереднього місяця – не розмістили жодного неналежно маркованого матеріалу.

Журналістські стандарти в друкованих ЗМІ Львівщини у грудні поліпшено несуттєво порівняно з листопадом: вони отримали експертну оцінку 3,94 бала з 6 можливих (листопад – 3,75, жовтень – 3,99, вересень – 3,83, серпень – 3,6 бала). Нагадаємо, що моніторинг дотримання журналістських стандартів відбувався за шістьма критеріями – баланс думок/точок зору, оперативність, достовірність, відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота поданих фактів.

Найліпший показник у газети «Ратуша» - 4,44 бала. Однаковий результат зафіксовано у газет «Експрес» і «Високий замок» - 4,32, лише на кілька сотих відстала «Львівська пошта» - 4,27 бала. Передостання в рейтингу - «Львівська газета» - 3,27 бала і остання – «Перемишлянський край» - 3,07 бала.
Незмінною є тенденція в дотриманні кожного з шести журналістських стандартів. Найвищий середній бал – 0,93 ( листопад – 0,85) з 1 можливого львівські друковані ЗМІ отримали за «достовірність (посилання на джерела)», 0,84 бала (листопад – 0,80) – за «точність». За «відокремлення фактів від коментарів» виставлено таку ж оцінку, як і в листопаді, - 0,71 бала, за оперативність – 0,54 бала (листопад – 0,50). «Баланс думок» і «повнота фактів» стабільно отримали найнижчі оцінки – відповідно 0,47 бала (листопад – 0,48) і 0,46 бала (листопад – 0,42) бала з 1 можливого.

Журналістські стандарти в електронних ЗМІ Львівщини вже традиційно мають вищий результат, ніж у друкованих виданнях, - середній показник – 4,22 бала (листопад – 4,19): «Zaxid.net» - 4,14, «ZIK» - 4,30.

Найліпше електронні ЗМІ витримують стандарт «достовірність (посилання на джерела)»– 0,93 бала (листопад – 1) з 1 можливого. «Відокремлення фактів від коментарів» заслуговує, як і в листопаді, на 0,83 бала. «Точність» і «оперативність» оцінені однаково – у 0,78 бала (листопад – відповідно 0,90 і 0,74). «Баланс думок», який, зазвичай, посідає останню сходинку в рейтингу стандартів, у грудні, порівняно з попереднім місяцем, поліпшено до 0,51 бала (листопад – 0,31). «Повнота фактів» залишилася на листопадовому рівні – 0,39 бала (листопад - 0,40).

- У грудні у львівських ЗМІ збереглася започаткована у листопаді тенденція переважання матеріалів із комерційними ознаками замовності над аналогічними політичними матеріалами – комерційних майже удвічі більше, - зауважив експерт з моніторингу, керівник медіапроектів ГО «Львівський прес-клуб» Роман Шостак. – Порівняно з листопадом у грудні у 4,5 разу збільшилася кількість неналежно маркованих матеріалів. Якщо у листопаді тільки 2 із 6 газет подали загалом таких 3 матеріали, то у грудні аж 5 із 6 газет неналежно промаркували 14 своїх матеріалів. Вершиною «маркувального цинізму» стало позначення однією з газет рекламного матеріалу комерційного характеру рубрикою «Публічна інформація». У такий спосіб редакція неприпустимо профанує Закон України «Про доступ до публічної інформації» - і для журналістів, і для читачів.

У грудні львівські експерти моніторили також ЗМІ Криму: друковані видання «Крымская правда», «Крымское время», «Первая крымская», «Крымская газета», «Голос Крыма», «Севастопольская газета» та он-лайн видань «Крым. Комментарии» і «Новый Севастополь».

- Після виборів рівень дотримання стандартів у кримських газетах та інтернет-виданнях зріс: зараз більшість із них мають бали від 4 до 5, що можна вважати доволі позитивним показником. Кількість матеріалів з ознаками замовності також суттєво зменшилась – у деяких з аналізованих ЗМІ таких публікацій не виявлено зовсім, в інших їх не більше 15-20 відсотків. Це безперечний прогрес, проте проблемою є загальна низька якість контенту цих видань, радянські кліше, за якими вони досі працюють, та практично тотальне нерозуміння та недотримання їхніми редакціями стандарту балансу думок. Ситуація з дотриманням цього стандарту є традиційно найгіршою не лише в Криму. Це означає, що попри відносний плюралізм у регіональних медіа, читачі окремих газет чи сайтів, зазвичай, мають змогу побачити актуальні події лише з одного боку, - наголосив старший викладач Українського католицького університету, експерт Отар Довженко.

* Просимо взяти до уваги!
Результати моніторингу друкованих засобів масової інформації є оцінними судженнями відповідно до статті 47-1 Закону України «Про інформацію» і не мають офіційного характеру. Наявність ознак порушення журналістських стандартів або ознак прихованої реклами в матеріалі не може розглядатися як доказ отримання редакцією або журналістом майнової чи іншої винагороди за вчинення такого порушення.

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics