Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
14/01/13

Закарпатські депутати пропонують екзаменувати держслужбовців на знання української

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект про внесення змін до закону "Про основи державної мовної політики". Його автори (Павло Балога (ПР), Віктор Балога та Василь Петьовка (позафракційні) пропонують розробити тести на знання української мови, які повинні будуть здати всі претенденти на посади держслужбовців. Законопроект припускає посилити вимоги для претендентів на державну службу в частині знання ними української мови, пише Комерсант-Україна.

Автори документа пропонують розробити тести для кандидатів. Як пояснив Василь Петьовка, зміни пропонуються в зв'язку з відсутністю чітких законодавчих норм з цього приводу: "Зараз в різних законах дійсно присутня норма про необхідність знання української мови, однак вона декларативна. А, наприклад, в законі "Про прокуратуру" взагалі немає такої вимоги ". Віктор Балога дотримується ще більш радикальної думки - на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він заявив, що прем'єр-міністр та інші вищі посадові особи повинні скрізь говорити державною мовою.

Разом із тим автори документа не називають конкретні критерії оцінки знання мови. "Ми пропонуємо тільки концепцію, а самі тести або порядок іспитів для чиновників повинні розробити в Міністерстві освіти. Головне, щоб на державні пости не претендували люди, нездатні зв'язати і двох слів українською мовою, як, наприклад, прем'єр-міністр Азаров", - заявив Василь Петьовка.

Один з авторів закону" Про основи державної мовної політики "Вадим Колесніченко сприйняв дану ініціативу вкрай негативно." Потрібно бути ідіотом, щоб пропонувати подібне. В першу чергу необхідно оцінювати професіоналізм людини, її здатність керувати економікою і приносити користь державі, а не те, якою мовою вона говорить. У нас не так багато фахівців-управлінців, щоб застосовувати до них критерій знання мови, та й на практиці це буде неможливо реалізувати, оскільки незрозуміло, хто буде перевіряти знання мови, і скільки на це потрібно буде витратити часу і засобів ", - заявив Колесніченко.

У той же час президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт переконаний, що технічна сторона тестування не вимагатиме великих тимчасових або фінансових витрат." По суті, це може бути простою іспит, який здають школярі або студенти, так що в цьому немає нічого складного. Зрозуміло, що чиновник повинен не просто розуміти мову, а вміти професійно використовувати її. Визначити ступінь володіння мовою не буде проблемою", - упевнений Квіт.

Zaxid.net

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас