Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
14/01/13

Закарпатські депутати пропонують екзаменувати держслужбовців на знання української

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект про внесення змін до закону "Про основи державної мовної політики". Його автори (Павло Балога (ПР), Віктор Балога та Василь Петьовка (позафракційні) пропонують розробити тести на знання української мови, які повинні будуть здати всі претенденти на посади держслужбовців. Законопроект припускає посилити вимоги для претендентів на державну службу в частині знання ними української мови, пише Комерсант-Україна.

Автори документа пропонують розробити тести для кандидатів. Як пояснив Василь Петьовка, зміни пропонуються в зв'язку з відсутністю чітких законодавчих норм з цього приводу: "Зараз в різних законах дійсно присутня норма про необхідність знання української мови, однак вона декларативна. А, наприклад, в законі "Про прокуратуру" взагалі немає такої вимоги ". Віктор Балога дотримується ще більш радикальної думки - на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він заявив, що прем'єр-міністр та інші вищі посадові особи повинні скрізь говорити державною мовою.

Разом із тим автори документа не називають конкретні критерії оцінки знання мови. "Ми пропонуємо тільки концепцію, а самі тести або порядок іспитів для чиновників повинні розробити в Міністерстві освіти. Головне, щоб на державні пости не претендували люди, нездатні зв'язати і двох слів українською мовою, як, наприклад, прем'єр-міністр Азаров", - заявив Василь Петьовка.

Один з авторів закону" Про основи державної мовної політики "Вадим Колесніченко сприйняв дану ініціативу вкрай негативно." Потрібно бути ідіотом, щоб пропонувати подібне. В першу чергу необхідно оцінювати професіоналізм людини, її здатність керувати економікою і приносити користь державі, а не те, якою мовою вона говорить. У нас не так багато фахівців-управлінців, щоб застосовувати до них критерій знання мови, та й на практиці це буде неможливо реалізувати, оскільки незрозуміло, хто буде перевіряти знання мови, і скільки на це потрібно буде витратити часу і засобів ", - заявив Колесніченко.

У той же час президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт переконаний, що технічна сторона тестування не вимагатиме великих тимчасових або фінансових витрат." По суті, це може бути простою іспит, який здають школярі або студенти, так що в цьому немає нічого складного. Зрозуміло, що чиновник повинен не просто розуміти мову, а вміти професійно використовувати її. Визначити ступінь володіння мовою не буде проблемою", - упевнений Квіт.

Zaxid.net

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics