Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
14/01/13

Рокіровка Якименка на Калініна нічого не змінить у СБУ

Призначення нового глави Служби безпеки України Олександра Якименка може бути пов'язано з недоробками минулого керівника відомства Ігоря Калініна, вважають експерти, пише "Коммерсантъ-Украина". Варто зазначити, що офіційно до Калініна немає ніяких претензій, а формально нова посада як радника президента повинна дати йому більше повноважень.

"Віктор Янукович зазначив, що як радник глави держави Ігор Калінін буде координувати взаємодію адміністрації президента, Ради національної безпеки і оборони, правоохоронних органів та Міноборони", - повідомили в представництві Януковича.

За словами заступника голови фракції Партії регіонів Юрія Самойленка, Калінін буде активно брати участь у робочій групі щодо змін в СБУ "як досвідчений професіонал". При цьому колишні представники СБУ сумніваються в такому значенні відставки.

"Це статус-кво. Щоб не створювати собі зайвих ворогів, краще їх утримувати біля себе - наприклад, розповісти пану Калініну про важливість чергової посади, тоді звільнення простіше сприймається, а він залишиться в полі зору", - зауважив екс-заступник голови СБУ Олександр Скіпальський.

Водночас, колишній заступник глави СБУ і опозиціонер Геннадій Москаль запевнив, що "рідко коли радник відіграє якусь роль в політичному житті країни", і потім цю посаду також скоротять.

Інші експерти пов'язують відставку Калініна з недоробками у частині договору з іспанською Gas Natural Fenosa про залучення інвесторів для будівництва LNG-терміналу.

"Це серйозний прокол наших спецслужб. Вони повинні були контролювати, хто підписує такі контракти. І те, що тут наші спецслужби не спрацювали належним чином, очевидно", - наголосив керівник Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.

А в опозиції запевнили, що Якименко ближчий до Януковича, ніж Калінін, що служитиме "зміцненню позицій сім'ї". "Ви ж бачите закономірність: останні призначення - це вихідці з Донецька, а професійні якості сьогодні не беруться до уваги", - упевнений Москаль.

При цьому в ПР заявили, що Якименко є "досвідченим професіоналом, він пройшов шлях від оперативника до голови служби", за словами Самойленка. "СБУ керували всі, кому не лінь - дипломати, комерсанти. Нарешті прийшла людина, яка знає, як робити свою роботу. У нього є своя думка, і він може її висловити", - додав політик.

За словами Андрія Скибінецького, в СБУ нічого істотно не зміниться, відомство і далі "буде виконувати вказівки президента, який керує службою одноосібно, без контролю з боку парламенту".

Як повідомлялося, на сайті Служби безпеки України оприлюднена офіційна біографія нового керівника відомства - Олександра Якименка. Нагадаємо, 9 січня 2013 року Якименко призначений головою Служби безпеки України.


Кореспондент

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас