10/01/13
Відповідно до даних обліку пасажиропотоку, які надали підприємства-перевізники, один великий автобус у Львові, до прикладу, №3А, перевозить в середньому за день лише 514 пасажирів.
Такі дані 10 січня на засідання комісії з перевірки виконання умов договору автомобільними перевізниками Львова оприлюднив начальник управління транспорту і зв’язку ЛМР Микола Жук, інформує ЗІК.
Він повідомив, що п’ять підприємств-перевізників Львова подали в управління транспорту середньостатистичні дані пасажиропотоку за січень минулого року. З його слів, ці показники – занижені.
Подаємо ці показники. Зокрема, у першій колонці вказано номер маршруту, у другій – пасажиромісткість транспортного засобу, у третій – середню кількість перевезених одним таким транспортним засобом пасажирів за день у січні, у четвертій – середню кількість пасажирів одного транспортного засобу в час з 6.00 до 8.00.
«Без коментарів… Якщо великий автобус за день перевозить 500 пасажирів, про що ми говоримо?... Те, що вони нам подали – нонсенс. Це значить, що вони занижують свої надходження і говорять про вищий тариф», – підкреслив Микола Жук.
Микола Жук також зазначив, що без єдиної електронної системи, єдиного квитка, облікувати точну кількість пасажирів не можна.
Щодо підняття тарифу на проїзд, він зазначив: «Асоціація перевізників спільно з перевізниками ініціюють питання тарифу. Ми готові це обговорювати, але хай покажуть, що насправді реально працює. Якщо нам будуть подані обґрунтовані витрати, їх підтвердять економісти, і точні дані про пасажиропотік, і ми насправді побачимо, що ті підприємства є збитковими, – ми нікуди не дінемось. Виходу в нас не буде. Але наразі я таких документів не маю».
Довідка
Перевізники переконують, що сьогоднішній тариф на проїзд у міських маршрутках є збитковим. Отож, звернулися до Львівської міської ради, щоб змінити «збитковий» тариф щонайменше до 2 грн 50 коп.
Перевізники переконують, ніби вже 10 місяців працюють собі в збиток і наїздили мільйонні борги: «За 10 місяців 2012 року по міських перевезеннях наше підприємство має чистий збиток, який становить 1 млн 650 тисяч. Усі перевізники сьогодні мають борги», – стверджує заступник директора «Фіакр-Львів» Дмитро Кащук.
«Ми вже мали дві робочі зустрічі з представниками міської ради, зокрема, із заступником голови Львова Олегом Синюткою. Під час зустрічі ми збіглися в думці, що тарифи треба переглядати», – сказав голова Львівського обласного осередку ВГО «ВААП» Іван Велійка.
Він додав, що на сьогодні підприємства готують певні розрахунки підтвердження окремих складових видатків для управління економіки ЛМР, і 20 грудня має відбутися остання робоча зустріч, на якій буде прийнято конкретні рішення стосовно подальшого перегляду тарифів.
«Ми сподіваємося, що підняття тарифів відбудеться вже в лютому 2013 року», – сказав він.
«За розрахунками, тариф має бути три гривні. Але якщо не говорити про розвиток, а хоча би про функціонування, потрібно погодити тариф принаймні 2,50 грн», – сказав директор ТОВ «Міра і К» Микола Шкурган.
«Відколи був затверджений тариф 2 грн, витрати суттєво зросли. Якщо порівнювати 2009 з 2012 роком, то ціни на паливо виросли на 62, 2%, на автошини – на 19%, ціни на ремонт і запчастини збільшилися на 23%. А це, власне, і є ті складові, які формують вартість проїзду», – сказав Микола Шкурган.
Натомість, на запитання «на скільки виросли прибутки підприємств, після того, як із зміною транспортної схеми та відміною трансферних квитків чимала кількість львів’ян за проїзд містом змушені платити не 2 гривні, а 4», представники перевізників не відповіли.
Щоденний Львів