Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
18/08/05

Витверезники “воскреснуть”?

Незабаром на Львівщині можуть відновити мережу медичних витверезників, які існували ще кілька років тому.

“Ця проблема є державного масштабу, бо кілька років тому миттєво ліквідували всі медвитверезники, які були у віданні міліції, – каже перший заступник начальника управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Петро Федунь. – Тож склалася ситуація, коли в районних і міських лікарнях одночасно можуть перебувати двоє-троє осіб у нетверезому стані, яким лікарі надали допомогу, а далі не мають куди їх прилаштувати”. Оскільки “швидка” не здатна виконувати функції таксі, щоб розвозити “потерпілих” унаслідок надмірного вживання алкоголю, ті повинні очікувати повного “одужання” на лікарняних ліжках, поруч зі справжніми хворими. Звичайно, такі пацієнти своєю поведінкою заважають повноцінно працювати приймальному відділенню та лікарям.

Чи працюватиме управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації над відновленням витверезників, Петро Федунь не знає, оскільки це не в компетенції його відомства: “Ми ставимо це питання, бо ця проблема зачіпає нас. І немає жодного розгляду на рівні інших управлінь і відомств”. Цю проблему, на його думку, повинно влагодити Міністерство внутрішніх справ.

Як вдалося з’ясувати кореспондентові “Газети”, у Львові діє лише один витверезник на вулиці Кирилівській, 3-а, підпорядкований ЛКП “Муніципальна дружина”. Як повідомив директор ЛКП Семен Мисяк, у витверезнику є 30 ліжко-місць, на яких щодня “відпочивають” 20-22 осіб. Вартість такого лікування для людини становить 60 гривень. Однак витверезник на Кирилівській не обслуговує наркозалежних громадян.

На думку Семена Мисяка, тепер, порівняно з минулими роками, поменшало п’яничок, яких доправляють у витверезник. Тому немає нагальної потреби відкривати в місті альтернативні заклади для любителів зловживати алкоголем.

Натомість завідувач поліклінічного відділу Львівського обласного державного клінічного наркологічного диспансеру Ірина Кобилянська вважає, що заклади для лікування психологічних розладів унаслідок вживання алкоголю та наркотичних речовин таки необхідні.

За її словами, нині на території Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні працюють два стаціонарні відділення на 195 ліжко-місць, які спеціалізуються на лікуванню наркоманії та алкоголізму. І всі вони заповнені майже “вщент”. Такі самі є в Сокальському та Стрийському районах, але цього все одно замало. Згідно зі статистикою, яку веде Львівський обласний державний клінічний наркологічний диспансер, на 1 липня цього року кількість нарко- й алкоголезалежних мешканців області дорівнювала 33010. 2000 року їх було 32742. Лише у Львові на 1 липня 8586 осіб лікували психічні розлади внаслідок вживання алкоголю та наркотиків. Однак крапку в цій ситуації поставлять усе-таки силовики, які вирішать, боротися чи не боротися з алкоголізмом, відкриваючи витверезники.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас