Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
06/02/03

Рік Росії по-львівськи.


У Москві наміри встановити у Львові в березні цього року меморіальну дошку Джохару Дудаєву викликають “стурбованість та непорозуміння”. Таку заяву представника Міністерства закордонних справ Росії Бориса Малахова подав офіційний сайт міністерства mid.ru. У заяві висловлюється обурення з приводу того, що така ініціатива має підтримку місцевої влади.
Борисові Малахову прикро, що у Львові мають намір встановити меморіальну дошку “одіозній особистості, людині, яка брала активну участь у створенні чеченських банд-формувань, розпалюванні війни в Чечні, співпрацювала з організаціями, що сьогодні у всьому світі однозначно кваліфікуються як терористичні”. “Більше того, – підкреслив дипломат, – йдеться про вулицю, що раніше носила ім’я Михайла Лермонтова”.
“Така провокаційна витівка ніяк не відповідає духу взаєморозуміння та довіри між двома країнами, значному прогресу в російсько-українській співпраці, досягнутому, зокрема, під час успішного проведення Року України в Росії і Року Росії, що почався в Україні”.
З ініціативою встановлення пам’ятного знаку Джохару Дудаєву виступив Трускавецький міський осередок громадської організації “Меморіал”. Пропозицію було подано на розгляд комісії міської ради з питань культури.
Як повідомила начальник відділу зовнішніх зв’язків міської ради Ірина Подоляк, ініціатори встановлення меморіальної дошки не виконали повної процедури, передбаченої постановою Кабміну. Вони повинні були подати на розгляд комісії текст, який розміщуватиметься на пам’ятному знаку, а також ескіз. “Депутатська комісія дійсно розглядала цю ініціативу, – сказала Ірина Подоляк, – проте через те, що не були виконані всі вимоги до оформлення такої заявки, комісія дозволу не дала. На цьому функції місцевої влади у цьому питанні вичерпалися. Тож заяви російських МЗС є передчасними”.
Тим часом голова громадської правозахисної організації “Меморіал” Євген Гринів каже, що комісія дала принципову згоду на встановлення меморіальної дошки, а текст і її художнє оформлення будуть погодженні згодом.
“Російський “Меморіал”, офіс якого знаходиться в центрі Москви, постійно розглядає цю тему під кутом зору порушення прав людини в Чечні. Ми визнаємо право Російської Федерації здійснювати кроки в межах своїх повноважень щодо збереження територіальної цілісності своєї держави. Та “Меморіал” як правозахисна організація не може бути байдужою до порушення прав людини та міжнародних конвенцій ООН, які підписав уряд Росії. Тому ми розглядаємо встановлення меморіальної дошки на вулиці, яка носить ім’я Джохара Дудаєва, цілком правомірним кроком і не розцінюємо його як недружній щодо Росії”.
За словами Євгена Гриніва, у тексті не буде жодних образливих висловів у бік Росії. Відкриття справді планують на березень. “Акцію готують на вимогу членів “Меморіалу” і на їх добровільні пожертвування. На відкриття ми запросимо російського консула, і він матиме можливість висловити свою точку зору”.

"Львівська газета"

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас