Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
18/08/03

”Хворі” будинки волають про допомогу

Початок сторінки
Початок сторінки" width="8" height="9
115 львівським квартирам загрожує обвал. Обвал будинку, балкона чи падіння архітектурного елементу у Львові – вже не сенсація.
Тільки за останні два тижні у центрі відламалася частина балкона на вул. Січових Стрільців, 12 та шматок карниза на вул. Корнякта, 1. В обидвох випадках були травмовані перехожі. А кілька днів тому на вул. У. Кравченко, 23 обвалилося перекриття між другим і третім поверхами. Обійшлося, на щастя, без жертв. До речі, цей будинок не вважався аварійним. Дві сім’ї наразі переселять в готель “Київ”.
Тепер фахівці проводять детальне обстеження будинку на вул. У. Кравченко. В нас, як завжди, поки грім не вдарить, чиновник не перехреститься. Комунальники вирішують, чи проводити капітальний ремонт у цьому будинку і тимчасово відселити мешканців, чи ставити питання про визнання його аварійним і відселити людей назавжди.
“Сьогодні у місті офіційно визнані, згідно з рішеннями виконавчого комітету, 115 квартир, які загрожують обвалом, - коментує ситуацію заступник міського Львова з питань житлово-комунального господарства Ігор Базарник. - Ми не можемо відселити мешканців з вул. Кравченко, 23 швидко, тому що вільних квартир у місті немає. На Сихові будується 25-квартирний будинок, але його здадуть не раніше листопада. У будь-якому випадку - буде визнаний цей будинок аварійним чи ні - тут проводитиметься капітальний ремонт. У цьому році ми замінимо покрівлю будинку та перекриття, яке є напівзруйнованим. Коштів на більше не вистачить, тому комплексний капітальний ремонт цього будинку зробимо вже наступного року.
Дотепер ремонт не був зроблений, оскільки організації житлового господарства не мають коштів. Сьогодні у Львові потребує капітального ремонту набагато більше будинків, ніж ми ремонтуємо. Цьогоріч на капітальний ремонт усього міста виділили 8 млн. грн., мінімальна потреба - 20 млн. грн.”.
- На жаль, маємо непоодинокі випадки руйнування і падіння балонів, окремих виступаючих частин і ліпнин будинків, - каже начальник ЛКП “Айсберг”, що обслуговує будинки в центрі міста, секретар комісії з житлово-комунального господарства Львівської міськради Лев Рошинець. – Багатьом будинкам по сто-двісті років, і ліпнини падають від старості. На нараді у голови Галицького району йшлося, що треба обов’язково знімати аварійні фрагменти. Після випадку на вул. Корнякта, 1 технічна комісія постановила, щоб фахівці проектних інститутів в місячний термін провели обстеження виступаючих частин балконів та будинків.
- Але ж центральна частина міста внесена в список архітектурної спадщини ЮНЕСКО. Як же можна “знімати” елементи з будинків, які становлять історичну та архітектурну цінність? Чи це не є спроба йти шляхом найменшого опору?
- Інакшого виходу немає, бо може статися нещастя. Фрагменти ліпнини будемо віддавати в управління охорони історичного середовища для відновлення.
- Коли востаннє обстежували будинки у центрі?
- Обстеження проводять двічі на рік – весною і восени. Наступне заплановано на період з 15 вересня по 15 жовтня. Цього року ми вже відремонтували 24 будинки, що відносяться до ЛКП “Айсберг”. З міського бюджету для нашого жеку на ремонт виділили трохи більше як 64 тис. грн. Ще 370 тис. грн. - це кошти орендарів.
Тільки у Галицькому районі, щоб вивести будинки зі стану, що є приближеним до аварійного, потрібно як мінімум 12 млн. грн. на рік. Тим часом загалом для міста дали 8 млн. грн. на капітальний ремонт, зокрема 2 млн. – для центру.
- Скільки аварійних балконів є у центрі міста?
- Дванадцять. Коштів вистачить на ремонт десяти.

“У Львові є 60 аварійних будинків, що загрожують обвалом, - каже спеціаліст відділу захисту населення і територій міського управління з надзвичайних ситуацій Ярослав Григорців. – Крім того, є 172 ветхі будинки (вони подібні на аварійні, але чомусь входять в окрему групу). Тож всього 232 будинки. В них проживає 2059 осіб, зокрема в аварійних – 882 особи. До того ж 4 тис. 600 будинків вимагають капітального ремонту (загалом у Львові є понад 9 тисяч будинків). З них двом тисячам терміново потрібна реконструкція. Переважно це три-чотириповерхові цегляні будинки з дерев’яним перекриттям. Для ремонту аварійних будинків потрібно 131,5 млн. грн. Ми ж маємо на виведення з аварійного стану лише близько 10 млн. грн. на рік з міського бюджету і з державного – 5 млн. 600 тис. грн.”.
Як стверджує заступник начальника управління житлово-комунального господарства Львівського міськвиконкому Іван Квик, у Львові є 40 аварійних будинків, зокрема сім – у центрі. “Необхідно відселити 106 квартир, - говорить він. - З них 56 – в центрі міста. Для відселення потрібно близько 8 млн. грн. Однак загалом в центрі потребують ремонту приблизно 600 будинків. Для цього треба 110 млн. грн. Крім того, за зверненнями мешканців маємо ще 58 будинків, які потрібно включити до списку капітального ремонту.
- Після падіння шматка карниза на вул. Корнякта, 1 ви заявили, що аварійні елементи на будинках відтепер збиватимуть. Прокоментуйте це.
- Це не означає у буквальному розумінні взяти палки і збивати фрагменти. Наразі триває огляд будинків. Якщо якась частина загрожує обвалом і якщо це є пам’ятка архітектури, то спершу повідомлятимемо про це управлінню охорони історичного середовища. Тоді будемо вирішувати, як реставрувати цей фрагмент. Після реставрації встановимо його на місце.
Як повідомив начальник управління охорони історичного середовища Львівського міськвиконкому Микола Гайда, у Львові є понад дві тисячі пам’яток архітектури. Наразі, каже Микола Гайда, про виявлені аварійні елементи в його управління ніхто не повідомляв. “Якщо їх просто збивати, то це незаконно, - пояснює він. – Інша річ – демонтаж та подальша реставрація елемента. Це рішення має прийняти спеціальна комісія. Чи погоджуюся з демонтажем? Не треба доводити будинки до плачевного стану”. За словами Миколи Гайди, у Львові триває реконструкція палацу Бандінеллі, будинку на вул. Шевській, 12 та Історичного музею на площі Ринок.

газета ”Високий замок”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас