Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
17/11/03

Мітинг пам’яті

На площі перед пам’ятником Шевченкові вчора відбулося віче-реквієм, присвячене 70-й річниці голодомору 1932-1933 років. На акцію, організовану політичним об’єднанням “Галицький вибір”, прийшли більше тисячі львів’ян похилого віку. У руках багатьох були запалені свічки.

Віче розпочалося Панахидою за загиблими від голоду. Після виступів священиків Греко-Католицької Церкви слово взяли керівники львівських осередків політичних партій та організацій правого спрямування. Як зауважив лідер “Галицького вибору” Юрій Шухевич, таке віче мала б організувати влада. Адже, за його словами, саме влада несе відповідальність за голод. “Це – синки тих, хто виморив мільйони українців”, – сказав він.

Промовці були вельми патетичними у своїх висловлюваннях. Багато з них вказували на схожість ситуації тридцятих років і сьогодення. “Тоді люди не могли виїхати з України, і їх тут знищували, – сказав Юрій Шухевич. – Сьогодні відбувається такий самий геноцид, але іншими методами – влада так само не дає жити українцям, але, на відміну від 1933-го року, кордони є відкритими, щоб люди виїжджали з України”. “Геноцид триватиме, доки на Банківській буде банда”, – підсумував загальний настрій промов народний депутат Ярослав Кендзьор, критикуючи дії нинішнього керівництва держави.

На думку пана Шухевича, єдиною надією на покращання ситуації є консолідація нації, народна солідарність. “Якщо ми будемо в єдності, то вийдемо переможцями. Незалежність наше покоління не заслужило – ми отримали її завдяки молитвам невинних жертв”.

Промовці відзначали, що влада всіма силами намагається замовчувати голодомор. Наслідком дій влади є той факт, що ООН визнала голодомор не як геноцид, а як трагедію, до якої призвів тоталітарний режим. У свою чергу, Ярослав Кендзьор намагався уявити, що спричинило жахливі події 70-річної давності. На його думку, проблема полягала у відсутності національної держави. “Якби тоді ми мали б свою державу, – сказав він, – нічого цього не було б. Україна мала б нині 150 мільйонів населення, і, можливо, не було б II світової, адже велика сильна держава в центрі Європи була б важливим фактором”.

На диво, політичної риторики під час віча було небагато, основний акцент ставили все ж на трагедії, однак доповідачі наголошували на злочинних діях влади та СДПУ(о). Під час мітингу відбувався збір підписів на підтримку Віктора Ющенка як народного президента, однак це ажіотажу не викликало – більшість із присутніх уже раніше підписалися, аби підтримати лідера “Нашої України”.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас