Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
16/07/04

«Карпати» врятує Ходукін?

Особа головного тренера футбольної команди в будь-якому місті робить його VIP-персоною, а ще й у Львові - викликає надзвичайне зацікавлення. Коли приходить новий головний тренер «Карпат», на задній план відступають політичні чи кримінальні історії.

Валентин Ходукін - не нова людина у львівському клубі, де він чимало літ працював у тренерському штабі, а восени 2002 року два місяці навіть виконував обов’язки головного тренера. Останніх півроку працював у «Кривбасі», з яким посів десяте місце і з відчуттям добре виконаної праці повернувся додому, до міста, з котрим пов’язане майже усе його життя.

Династія Ходукіних добре знана у Львові. Адже у перші післявоєнні літа тут з’явився Михайло Ходукін - спочатку футболіст, що розпочинав ще нападником команди майстрів харківського «Локомотива», а потім - тренер. Це під його керівництвом команда Львівського вищого військового політичного училища виграла 1966 року Кубок мільйонів, який тоді розігрували серед колективів фізкультури. У той час його сини Валентин і Віктор уже виступали за львівські команди. Зокрема, Валентин разом із легендою львівського футболу Ігорем Кульчицьким у складі «Сільмашу» 1962-го під керівництвом Василя Соломонка та Юрія Зубача виграв першість області. Наступного року на базі «Сільмашу» створили команду «Карпати». Тож нинішній головний тренер стояв біля її витоків.

І ще один цікавий факт ріднить Валентина Михайловича з історією «Карпат». Він народився 17 серпня - за 30 літ до того дня 1969 року, коли «Карпати» здобули у Москві Кубок СРСР. І, відзначаючи день народження, завжди піднімає келих за той успіх. Та, виявляється, того фінального матчу Ходукіни не бачили. Вони тоді поїхали із сім’ями на відпочинок до Алушти. Жінки накрили стіл із нагоди уродин, а хлопці ніяк не могли знайти телевізор, аби подивитись гру. Добре, що тоді вели радіорепортажі, і вони півтори години слухали із завмиранням серця, що ж там робиться на полі. Уже потім із фільму про перемогу «Карпат» побачили, як той кубок львів’яни здобували.

На той час Валентин Михайлович уже закінчив футбольну спеціалізацію Львівського інституту фізкультури і працював там викладачем. Він давно зрозумів, що великим майстром не стане, та полишити футбол уже не міг. Хотів пізнати цю гру якомога глибше. Якось мені зізнався, що задоволення йому приносить не просто гра, а сам процес її творення. Чимало літ працював у комплексній науковій групі під керівництвом В. Соломонка, що діяла при «Карпатах». Була розроблена цікава методика, за якою працювали тренери (окремі її елементи використовують дотепер). Тоді якраз у «Карпатах» працював Ернест Юст, який справив на В. Ходукіна яскраве враження: тренер інтелігентно приймав дослідження і рекомендації науковців, та мав і власну думку на побудову тренувального процесу. Е. Юст, як справжній психолог, дуже тонко впливав на командну гру. Тому «Карпати» за Юста мали своє обличчя і хороші результати.

Валентин Михайлович багато років пропрацював на кафедрі футболу, захистив дисертацію. Та потягнуло на практичну роботу, і він почав працю у Стрию, де тоді створилася «Скала». У тій команді грали відомі потім гравці «Карпат» та інших команд майстрів - Стронціцький, Вірт, Петрик, Гнатів, Ковалюк, Сидоренко, Кардаш, Покладок, Закотюк та інші. А потім були «Карпати». Він - уперше в ролі асистента Мирона Маркевича. Згодом - «Закарпаття», ще раз «Карпати», «Кривбас», щоб, завершивши коло, знову повернутися до початків. Завдання непросте - повернути «Карпати» до вищої ліги, про що мріють прихильники популярної команди. А для тренера - черговий іспит. Зрештою, для будь-якого наставника кожна гра - своєрідний тест його тренерського хисту. Чи вистачить В. Ходукіну терпіння дійти до обраної мети?

газета ”Молода Галичина”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас