Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
22/04/04

Дороги на Львівщині будуть

Учора начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Степан Маїк провів брифінг, аби спростувати поширену народними депутатом Олексою Гудимою начебто неправдиву інформацію про стан львівських доріг і про “тіньовий” механізм фінансування їхнього ремонту.

Нагадаємо, що 19 квітня народний депутат Олекса Гудима на зустрічі з представниками мас-медіа розповів, що, згідно з результатами проведеного соціологічного опитування, львівські дороги – найгірші в Західному регіоні. Окрім того, пан Гудима повідомив, що державні кошти, які мали б надійти на ремонт доріг, насправді розбазарюють. Зокрема, нардеп звернув увагу на автобан “Одеса-Київ”, на будівництво якого зі Львівщини забрали два мільйони гривень.

Голова Львівської ОДА Олександр Сендега спростував інформацію про “забрані” кошти. Зі свого боку, Степан Маїк назвав це вигадкою, яка взагалі немає підґрунтя.

Щодо механізму фінансування, то, як розповів пан Маїк, є два джерела. Перше – кошти з податку транспортних засобів, які сплачують водії. Вони призначені для всіх шляхів. Друге – гроші, які надходять із державного бюджету.

Як наголосив пан Маїк, останніми роками суму з держбюджету щоразу зменшували, а коштів із транспортного податку не вистачало. “Дякуючи Мінтрансу, який повернувся до нас обличчям, ситуація стабілізується, – розповідав він. – На цей рік виділено 82 мільйони гривень для ремонту автошляхів, порівняно з минулорічними 6,3 мільйона. Завдяки Георгієві Кірпі нам виділили кошти – і збудовано Сокільницький міст. Також ми брали участь у будівництві Сихівського мосту...”

У Львівській області загальна довжина доріг становить 200000 км. За словами Степана Маїка, з них 600 км – це шляхи державного значення. Їхній стан справді незадовільний, хоча не можна стверджувати, що вони найгірші в Україні. “Біда в тому, що їх будували в Радянському Союзі. Шляхи не розраховані на такий важковаговий транспорт, – запевняв він. – Щодня львівськими дорогами проходять тисячі машин по 20-40 тонн. Тому траси руйнуються. Минулого року вийшов наказ стосовно того, що за температури 25 градусів не пускати важкі машини – понад 20 тонн”.

Щодо інших шляхів, то тут питання про “найгірший стан” – досить суперечливе, вважає пан Маїк. “Здійснюють опитування водіїв, які їздять у далекі рейси виключно державними дорогами, – міркував він. – Стосовно наших, то спеціальні служби роблять аналіз по всій Україні – і вони не належать до найгірших”.

За словами пана Маїка, багато людей безпідставно звинувачують у всіх бідах лише службу автомобільних доріг. “Є ще шляхи комунальної власності, тобто міста, районних центрів і міст обласного значення, – наголосив він. – Вони належать до доріг місцевого самоврядування, і з ними ми нічого спільного не маємо”.

На своєму брифінгу Олекса Гудима звинуватив дорожні служби в тому, що вони ремонтують за старою, ще радянською технологією. За словами пана Маїка, не можна сказати, що дороги лагодять за старою радянською технологією. “У всіх областях ремонти ведуть за однією технологією згідно з установленими нормами, – запевнив він. – Єдина проблема – не вистачає техніки, її не поновлювали 10 років. Але ми працюємо над цим питанням”.

Пан Маїк зазначив: щоб водії не нарікали, потрібно хіба що будувати нові дороги. “Річ у тім, що, споруджуючи нові шляхи, потрібно утримувати в доброму стані старі, а тих коштів, які ми зберемо на Львівщині, буде замало, – зауважив він. – Та все ж у нас є і добрі новини – пан Кірпа пообіцяв, що дороги на Львівщині будуть. І це лише справа часу...”

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас