Фінанси

На головну Архів новин
04/11/05

Золота шпага Львова

“Золотим” став для української збірної перший день змагань на юніорському чемпіонаті континенту з фехтування, який розпочався в угорському містечку Тапольц.

Підтвердивши свій статус фаворитки, впевнену перемогу здобула львівська шпажистка Яна Шемякіна, яка влітку несподівано для всіх і самої себе виборола звання чемпіонки Європи-2005.

Зазначимо, що це аж ніяк не перше вагоме досягнення Яни Шемякіної, яка тренується в ДЮСШ “Галеон”, навчається у Львівському училищі фізкультури та виступає за ФСТ “Україна”. 19-річна львівська шпажистка має цілу колекцію медалей кадетських і юніорських світових першостей. Шемякіна зовсім не проти, щоб її порівнювали з іншою видатною українською спортсменкою – тезкою Яною Клочковою. Втім, можливо, вже зовсім скоро наша держава пишатиметься не лише “золотою рибкою”, а й “золотою шпагою”. Вихованка Андрія Орліковського впевнено просувається до великих спортивних вершин, вона вже може похвалитися сенсаційною перемогою на дорослому чемпіонаті Європи, а також історичною для української жіночої шпаги золотою медаллю командного Кубка світу. Львівську фехтувальницю невипадково вважають однією з наших головних олімпійських надій у Пекіні-2008.

Яна Шемякіна дуже впевнено розпочала свої виступи на угорських доріжках. У всіх поєдинках перевага учениці Андрія Орліковського була беззаперечною. На шляху до найвищої сходинки п’єдесталу львів’янка змусила скласти зброю Ліз Фаутч із Люксембургу (15:10) та шведку Емму Самюельссон (15:11), якій на попередній стадії змагань вдалося вибити з боротьби іншу українку – Олену Задорожну (15:7). Шемякіна без проблем упоралася з росіянкою Надєждой Шутовой (15:9) і полячкою Євою Неліп (15:13), а потім засмутила майбутню бронзову призерку Дженіфер Сандманн із Німеччини (15:9). Третю сходинку п’єдесталу з німкенею розділила естонка Валентина Грібова. Львів’янка тим часом продовжувала свою переможну ходу й у фінальному поєдинку розгромила швейцарку Елеонор Евекоз – 15:7. Значно нижче в підсумковому протоколі розмістилися інші українські шпажистки: Олена Задорожна посіла 55-те місце, Олександра Фірсова – 63-тє, а Олена Рейзліна стала 77-ю. Сьогодні наші дівчата матимуть шанс поборотися за медалі командних змагань.

Перший день чемпіонату також визначив трійку призерів у чоловічих змаганнях із фехтування на рапірах. Золоту медаль виборов французький мушкетер П’єр Буллє, який у фіналі здолав росіянина Алєксєя Хованского (15:10). Третю сходинку п’єдесталу розділили італієць Валеріо Аспромонте та поляк Міхал Маєвскі. Українські рапіристи не змогли пройти далі 1/8 фіналу. Поряд у турнірному протоколі розташувалися Георгій Лопатенко (17-й), Олег Фомічов (18-й) і Богдан Гуріненко (19-й). Данило Селівестров посів 44-те місце.