Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

Пишуть про Львів -25% знижка на вікна у Львові
Стати героєм України можна за $250 тисяч?

Вищі державні винагороди чиновники роздають за гроші всім бажаючим

Великий скандал розгорається довкола присвоєння вищих державних винагород. І раніше ходили чутки, що героями України і кавалерами різних орденів стають не лише заслужені люди, а й просто ті, хто хоче медальку "для форсу" начепити (підприємці, видні чиновники) і готовий за це заплатити гроші. Тепер же про це чиновників Секретаріату Президента говорять відкрито, - пише "Сегодня".

"На будь-яку винагороду, у тому числі найвищу - звання Героя України, - є своя такса, - заявив нам народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко. - Всі це знають, але вголос не говорять, розуміючи, що довести факт дуже важко, якщо взагалі можливо".

За словами нардепа, наближення виборної кампанії, а також криза позначилися на розцінках. Вони стали менше. Також, чим вище посада у чиновника, тим дешевше він бере за послуги. "Мені відомий факт, коли один південець заплатив за "Героя України" 5 млн доларів, - говорить Сенченко. - Почувши про це, один із керівників Секретаріату Президента, з яким я розмовляв, вигукнув: "Та ну, я б узявся і за 250 тисяч!"

Нардеп говорить, що за гроші також роздаються і генеральські звання. Заступник керівника Служби держнагород і геральдики Секретаріату Президента Віктор Бузало назвав всі ці звинувачення брехливими: "Так і напишіть, - порадив він виданню, - ми їх не коментуємо, тому що це маячня".

Зазначимо, що звання Героя України й інші винагороди дають значні пільги - наприклад, надбавку до зарплати і пенсії, право на безкоштовне лікування, безкоштовний проїзд у транспорті, і звільняють від сплати житлово-комунальних послуг. Щоправда, навряд чи на них спокусяться ті, хто купує ордени за гроші. Для них це річ статусна.

"Сьогодні" знайшла людей, які з поборами стикалися особисто. "Ніхто не зізнається, що винагороду або звання отримав за гроші, - ділиться відомий в Україні генерал, який, природно, просив на нього не посилатися. - Звичайно, далеко не всі ордени і звання роздають за гроші, але якщо бачите у списку нагородженого чиновника або бізнесмена середньої руки (великі отримують ордени як подяку за послуги влади, їм платити немає сенсу. - Ред.) - майже напевно він отримав орден або за гроші, або по блату. Стосовно мене, то з полковників у генерал-майори я виріс безкоштовно - це сталося на хвилі "помаранчевої революції", і тоді про таке говорити було навіть непристойно. Потім мало-помалу порочна система не лише відродилася, а набула ширших масштабів. І коли постало питання про подання на нагороди і звання новій групі претендентів, мені відкритим текстом запропонували: "Треба занести 50 тисяч (доларів). Далі буде ще дорожче". Для чистоти експерименту я вирішив не давати, і в указі мого прізвища не опинилося, хоча у поданні воно було. Через півроку заплатив, щоправда, вже 75 тисяч "зелених", і все пройшло без гладко".

Інша людина, також на умовах анонімності, зізналася, що йому довго затримували звання заслуженого юриста України. "На чиємусь дні народження підійшов співробітник і шепнув: "Ти що, розумніший за всіх? Передай до Києва 10 "штук", і документам дадуть хід". Я передав гроші, і до дня юриста став заслуженим".

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Фото Львова 

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.
Клацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалерею

Оголошення 

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics