Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Бюджет-2012 – це проект перетворення України на поліцейську державу

Про це заявила 18 жовтня 2011 року на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО «Свобода» Олександра Небожук, виголошуючи заяву фракції

«Державні міністерства та відомства, які вже давно перетворилися на каральні органи: Генеральна прокуратура, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України отримають у 2012 році відповідно 2,5 млрд. грн., 14,4 млрд. грн. та 3,2 млрд. грн. Всього – 20,2 млрд. грн. Сповна вистачить на боротьбу з власним народом, - йдеться в заяві. - Військова безпека країни є не надто пріоритетною для керівництва держави: Міністерству оборони пропонується виділити 17,4 млрд. грн. (з них – лише 1,9 млрд. грн. або 10,7 відсотка – на створення, закупівлю і модернізацію озброєння і військової техніки). Це майже на 3 мільярди менше, ніж на внутрішні силові структури.

Але найбільше вражає збільшення фінансового ресурсу держави на утримання судової системи: з 2,6 млрд. грн. у 2011 році до майже 4 млрд. грн. у 2012, або у півтора раза більше! Виявляється, в бюджеті передбачили підвищення заробітної плати суддям. Так, звичайний суддя у 2012 році буде отримувати 13,2 тис. грн., суддя апеляційного суду – 16 тис. грн. Дуже дивно це виглядає на тлі запропонованого розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, які нижче у 15 разів від зарплати суддів. А, може, це винагорода режиму Януковича за те, що приватизовані владним криміналом суди справно виконують його замовлення?

Дуже оптимістично виглядає прогнозне зростання ВВП – на 5 відсотків, збільшення обсягів промислового виробництва – на 5,5 відсотка та зростання надходжень податку на прибуток підприємств – на 14,1 відсотка. Якщо проаналізувати політику Кабінету Міністрів України стосовно «стимулювання» підприємництва, стане зрозумілим: збільшення податкових надходжень планується забезпечити коштом дрібного та середнього підприємництва.

Жодних податкових послаблень для малого і середнього бізнесу не передбачається. Таким чином, один з принципів соціальної справедливості «Великий бізнес – великі податки, малий бізнес – малі податки» теперішня влада поставила з ніг на голову, щоб забезпечити комфортні умови для подальшого збагачення олігархічних кланів.

До речі, на фінансову підтримку такого «бідного» гіганта, як НАК «Нафтогаз», передбачено дотацію з бюджету у сумі 13 млрд. грн. Для порівняння, на всю галузь охорони здоров'я буде передбачено вдвічі менше – 7 млрд. грн. На підтримку вугледобувних підприємств (не треба пояснювати, хто є їхніми власниками) планується виділити 6,8 млрд. грн., і лише 65 млн. грн., або менше 1 відсотка – на здійснення заходів з охорони праці шахтарів.

Показовою є політика Кабінету Міністрів України щодо державного боргу, яка яскраво характеризує сучасний стан української економіки. Граничний обсяг державного боргу у 2012 році сягне 415,6 млрд. грн. Це – на 78 млрд. грн. або на 23,1 відсотка більше за річний обсяг доходів Державного бюджету України! За такий стан речей в економіці країни слід «подякувати» не лише уряду Азарова-Тігіпка, але й їх попередникам, які безконтрольно хапали кредитні ресурси міжнародних державних установ. Структурних зрушень в економіку вони, звісно, не принесли, проте у 2012 році кожен українець вже буде винен близько 7,4 тис. гривень.

Наступного року Кабінет Міністрів України продовжить політику існування країни в борг. У 2012 році планується залучити запозичень на суму 91,9 млрд. грн., у той час, як віддати – лише 59,3 млрд. грн. Але ще більше вражає сума, яка буде витрачена на обслуговування державного боргу - 30 млрд. грн., тобто на виплату відсотків за взятими зобов’язаннями.

Щоб більш наглядно уявити собі цю цифру, скажу, що стільки ж грошей наступного року буде виділено на соціально-культурну сферу: освіта – 21,8 млрд. грн., охорона здоров’я – 7,1 млрд. грн., культура – 2,2 млрд. грн. Уявіть собі, що якщо б тільки не платили відсотки по боргах, можна б було збільшити фінансування соціально-культурної сфери вдвічі!

Дала свої плоди і проведена цього року урядом грабіжницька пенсійна реформа: видатки на фінансування Пенсійного фонду у наступному році зменшаться на 10,1 млрд. грн. Непогана економія на пенсіонерах! Те ж саме у недалекому майбутньому очікує і інші верстви населення, які потребують особливого захисту держави: афганців, чорнобильців, інвалідів. Звуження пільг для окремих категорій громадян вже закладено з проекті Держбюджету-2012.

Проте, чомусь ні попередні, ні теперішній Кабінет Міністрів вперто не йде на такі реформи в соціальній сфері, які б дійсно могли б якщо не зекономити державні кошти, то, принаймні, дали можливість їх ефективніше використовувати. Так, центральна виконавча влада вже багато років поспіль не здійснює реальних кроків щодо впровадження методики обліку пільгових категорій громадян у громадському транспорті та перехід від існуючої системи компенсації підприємствам за надані пільги адресною грошовою допомогою. Натомість, проблеми своєчасних розрахунків з надавачами послуг перекладаються на місцеві бюджети: вже три роки поспіль не збільшується сума субвенції на надання пільг на послуги зв’язку, інші передбачені законодавством пільги та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян областям, при тому, що за цей період тарифи на проїзд в громадському транспорті, послуги зв’язку, вартість санаторно-курортного лікування та капітальних ремонтів значно зросла.

На черзі – наступна «реформа» уряду – земельна, яка передбачає скасування з 1 січня 2012 року мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. До чого призведе ця реформа «Свобода» говорить вже два роки поспіль, а обласні ради, де головують свободівці, провели громадські слухання з цього питання, зверталися до центральних органів влади з вимогою не допустити знищення українського села та продажу за безцінь найціннішого, що є в українців, – землі. «Свобода» вже провела у всіх без виключення областях України ініціативні збори по проведенню загальноукраїнського референдуму про недопущення скасування мораторію на продаж землі.

Та, не зважаючи на позицію переважної більшості українців, Уряд в бюджеті наступного року вже запропонував закласти майже 0,6 млрд. грн. на проведення земельної «реформи». Щоправда, не за рахунок надходжень до бюджету, а за рахунок чергового кредиту.

Продовжуючи тему видатків соціального характеру, відмітимо декілька нюансів проекту Держбюджету-2012. Вперше за багато років влада пішла на зменшення фінансового ресурсу на медицину: у 2011 році – 7,55 млрд. грн., в наступному – 7,07 млрд. грн., або на 6,4 відсотка.

Зменшено і без того мізерні видатки на кінематографію: у наступному році українське кіно отримає лише 122,8 млн. грн. (у поточному році – 125,4 млн. грн.)
Щоправда, можна відмітити один позитивний момент. На наступний рік Уряд планує закласти 0,2 млрд. грн. для переведення на повні ставки працівників культури. Нагадаємо, що в цьому році Львівська обласна рада за сприянням фракції ВО «Свобода» першою підняла проблему так званої «оптимізації», яка насправді означає скорочення закладів соціально-культурної сфери та їх працівників, а також переведення їх на неповну зайнятість. Своїм рішенням рада заборонила виконавчій владі проводити «оптимізацію» без погодження з органами місцевого самоврядування та неодноразово зверталася з цією проблемою до центральної влади. Завдяки цьому вдалося не лише зберегти існуючу мережу соціально-культурної сфери області, але й звернути увагу Кабміну на цю проблему.

Зате повним ходом йде зростання «потрібних» для уряду, Верховної Ради та Президента видатків. Більш ніж в півтора рази (2011 рік – 804,3 млн. грн., 2012 рік – 1245,9 млн. грн.) зросте фінансування Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення. Таким чином, правляча лжееліта підготувала надійний трамплін для початку передвиборчої агітації найефективнішим для неї способом – задурюванням українців через засоби масової інформації. Варто лише нагадати про прізвища керівників Національної телекомпанії – Бенкендорф і Арфуш, щоб стало зрозуміло, що окупація українського інформаційного простору триває.

Про те, як себе люблять «народні обранці» і бережуть власне здоров’я, бачимо з підходів Уряду до формування видатків на власне оздоровлення. Якщо на фінансову підтримку санаторно-курортних закладів для відпочинку народних депутатів і урядовців у цьому році передбачено 208,3 млн. грн., то в наступному «слуги народу» відпочинуть вже на 468,5 млн. грн. Для порівняння, разом на оздоровлення ветеранів війни, інвалідів і жертв нацистських переслідувань буде виділено в 4 рази менше – 107 млн. грн. Майже на 11 млн. грн. у наступному році відпочинуть діти обранців.

Не можливо обійти таку тему, як енергетична безпека країни. Маючи такий вагомий аргумент, як газова труба, Україна могла б не лише забезпечити зберегти енергетичну незалежність, але й значно збільшити надходження до державного бюджету від плати за транзит природного газу. Натомість, ці надходження у наступному році тільки зменшається і складуть лише 2,17 млрд. грн., або всього 0,6 відсотка від обсягу доходів держбюджету.

Не будемо знову повертатися до обговорення теми злочинності Харківських Угод. Зупинимося на виконання умов тих угод. Як ми всі добре пам’ятаємо, умовою проводження продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації було зниження ціни на російським природний газ для України. Замість її зниження, вже в минулому році відбулося підвищення ціни природного газу для населення на 50 відсотків. А платежі, пов’язані з перебуванням Чорноморського флоту РФ на території України замість того, щоб балансувати ціни на природний газ, в повному обсязі будуть використовуватися на погашення державного боргу перед північним сусідом.

Зате в проекті бюджету наступного року вже закладається підвищення тарифів на енергоносії та комунальні послуги для бюджетних установ: теплопостачання – на 30,6%, природний газ – на 48,5%, електроенергія – на 20%. Це – сигнал для того, що тарифи на житлово-комунальні послуги для населення також будуть підвищені у наступному році принаймні в цих межах».

Прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас