Врятувати Україну!
Східні області України мають бути тимчасово виведені з її складу
Те, про що я збираюся написати, ймовірно, є найскладнішим рішенням з тих, що мені доводилося приймати у своєму житті. Це рішення стало результатом довгих роздумів, і я віддаю собі звіт в тому, що на нього піде неоднозначна реакція навіть у колі моїх друзів, не кажучи вже про недоброзичливців ...
Останнім аргументом, точніше, останньою краплею, стало те, що новий президент України Янукович прямо і грубо порушив Конституцію України, підписавши угоду про продовження на 25 років перебування Чорноморського флоту РФ у Криму. При цьому понад 60 відсотків українців підтримують таке рішення. Зрозуміло, з цих 60 відсотків більшість проживає у східній Україні (тут і далі для зручності під східною Україною я буду мати на увазі області, в яких на президентських виборах більшість проголосувала за Януковича).
Таким чином, лише за неповних три місяці Янукович не лише ліквідував в Україні незалежну законодавчу і судову влади, серйозно обмежив свободу слова, але й перетворив на папірець Конституцію України.
Настав час, відкинувши помилковий сором і варениковий патріотизм, визнати, що в нинішньому вигляді Україна, як незалежна держава, не здійснилася, приречена і не має ніяких перспектив. Східна Україна є для держави непідйомним баластом, який утопить всю країну. Ідея соборності на сьогоднішній день, на жаль, не працює. Якщо ми не збережемо Україну у складі областей, де живе український народ, а не охлос, який не пам'ятає ні свого походження, ні своєї мови, ні своєї історії - ми втратимо все.
Тут мені б хотілося провести паралель з післявоєнною Німеччиною. Перед Конрадом Аденауером стояла надзвичайно складна дилема - дати Німеччині об'єднатися (а така можливість на умовах нейтралітету Німеччині існувала) або почати будувати ФРН на територіях, що перебувають за межами впливу СРСР. Аденауер розумів, що єдина Німеччина неминуче потрапить під вплив комуністів, і зробив усе, щоб це об'єднання не відбулося. Рішення було дуже складним, але історія підтвердила його правоту. ФРН стала потужною європейською державою і, коли дозріли історичні умови, ФРН приєднала назад східні території.
Те ж саме повинно відбутися в Україні. Східні області мають бути тимчасово виведені з її складу. Позбувшись від баласту, Західна Україна отримає всі можливості для побудови демократичної європейської держави і якнайшвидшого вступу в ЄС і НАТО. Після цього залишиться тільки дочекатися, коли історичні умови дозріють для того, щоб потужна й успішна Україна змогла підібрати свої колишні території, а також території, де компактно проживають українці.
Відбудеться це набагато швидше, ніж багато хто думає. Європа почала активно позбуватися від енергетичної залежності, а це означає, що кінець Росії в її нинішньому вигляді і, відповідно, її впливу неминучий. Територія Російської Федерації почне швидко розпадатися на удільні князівства, і Україна буде просто змушена взяти під захист українців, що проживають за її межами.
Тим не менш, виведення зі складу країни східних областей - це тільки перший крок. Після нього повинні настати серйозні політичні і економічні реформи. Велосипед винаходити не треба - можна скористатися успішної естонської моделлю.
Крім іншого, потрібно вести дуже консервативну політику щодо громадянства з обов'язковим введенням "сірих паспортів". Особи, які не лояльні до України, громадянство отримати не повинні. У той же час необхідно створити всі умови для переїзду зі східної України в західну лояльних українців.
Безумовною вимогою повинна стати жорстка люстрація для всіх державних чиновників (тут політика повинна бути навіть більш жорсткою, ніж у країнах Балтії). Члени комуністичної партії, партії регіонів та інших антиукраїнських організацій не повинні займати відповідні посади.
Гасло В'ячеслава Чорновола "бандитам - тюрми" має бути втілене в життя, причому, в тому числі, і щодо все ще живих комуністичних злочинців.
В економіці повинні бути проведені ліберальні реформи. Розпочати їх необхідно з відновлення історичної справедливості, а саме - з реституції.
Східна Україна своєю чергою успішно побудує Україну Лукашенка чи Україну Путіна. Що з цього вийде? Дозволю собі процитувати Юлію Латиніну: "Неодноразово в 20-му столітті здавалося, що демократія смішна, наївна, боягузлива, нерішуча, підла і програє чавунним кулакам і мідним лобами диктаторів, але кожен раз демократія виживала, а Гітлер, Брежнєв, Чаушеску, Мілошевич та інші - провалювалися в безодню ".
Євген Цибуленко,
професор Талліннської школи права
Delfi.ee
До списку статтей