Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Зелений туризм: Луцьк за два дні

Часто ми прагнемо поїхати у відпустку за кордон, відвідуємо екзотичні місця або гірськолижні курорти, цікавимося традиціями та особливостями менталітету жителів інших країн. При цьому забуваємо, що відпочинок в Україні може бути не менш захопливим та неординарним. Адже на території нашої держави розташовані різноманітні пам’ятки культури, архітектури, історії. Саме тому екскурсійні тури по Україні приваблюють багатьох іноземців – вони помічають та цінують унікальність українських пам’яток.

Однією з таких історичних пам’яток України є місто Луцьк, яке зберегло величність древніх культурних надбань та красу первозданної природи. Саме це місто ми і вирішили відвідати та вивчити ранньої осені 2009 року.

Завантаживши до своєї малолітражної Fiat Panda все необхідне, ми виїхали з Києва до Луцька об 11.00 суботнього ранку. Потужність авто невелика, але для такої поїздки її цілком достатньо, крім того, витрата бензину – всього 5 л на 100 км. Завдяки цьому на поїздку в один бік було витрачено 20 л пального, тобто 150 грн. До речі, заправлятися краще іще в Києві, оскільки на Житомирській трасі брендових заправок із випробуваною якістю бензину небагато, та й з’являються вони ближче до Житомира.

Дорога до Луцька неблизька, але на своєму авто – доволі комфортна. Мінусом такої поїздки на даний час є дорожні роботи, пов’язані з підготовкою України до Євро-2012, які проводяться на трасі Житомир-Рівне. Тому безпечніше їхати вдень. Утішає те, якою буде траса після закінчення робіт, а це видно по вже готових ділянках.

Житло

В Луцьк ми в’їхали о 17.30. Наступним кроком став пошук заздалегідь заброньованого житла та вселення. Власне, житло знайти в цьому місті не проблема. Можна зняти номер у готелі (на щастя, їх вистачає) або квартиру в одному з двох спальних районів Луцька.

У місті кілька готелів різних класів: 4-зіркова «Україна», 2-зіркові «Лучевськ» і туристичний «Світязь», а також кілька маленьких готелів. Ціни варіюються від 70 до 600 грн, в залежності від готелю, кількості місць у номері, класу номера.

Що ж стосується зйомних квартир, то потрібно ще знайти спеціаліста, що займається нерухомістю. Звичайно, якщо у Вас немає в місті знайомих чи друзів. Зняти квартиру без сторонньої допомоги досить складно, оскільки лучани не звикли виходити на вокзал та пропонувати житло приїжджим, як давно вже роблять у Києві. Вартість проживання в однокімнатній квартирі – від 100 грн/добу.

Кав’ярні та заклади харчування

Культура вечірніх посиденьок у кафе, кав’ярнях та клубах у Луцьку непогано розвинена, а ціни значно нижчі за київські, тому Ви знайдете чимало приємних закладів, серед яких є й кілька унікальних, що їх неодмінно варто відвідати.

Так, найяскравішим закладом міста є пивний клуб «Майдан», що знаходиться на вул. Бойка, 2. Передусім, вражає інтер’єр – різьблені дерев’яні меблі, сходи, прикраси зі смаком поєднуються з кованими елементами. Клуб достатньо великий, має кілька майданчиків та ярусів. В основному залі знаходиться невелика сцена, на якій періодично проводяться різнопланові та різностильові концерти.

Іще один популярний заклад Луцька – затишна кав’ярня «Кава-Клуб», де подають справжній гарячий шоколад, що його можна їсти ложками. Інтер’єр цієї кав’ярні також досить цікавий – тут є чимало незвичайних елементів та деталей, антикварного посуду та предметів побуту.

Якщо ж Ви полюбляєте випити кухоль «живого» пива у колі друзів, то Вам неодмінно варто завітати до пивної Zeman. Цей заклад є частиною пивзаводу. Тут подають пиво, що не продається в Україні, а виробляється лише на експорт. Інтер’єр закладу оформлений у німецькому стилі.

Пам’ятки міста. Луцький замок

Основною пам’яткою міста є Луцький замок (ще одна назва – замок Любарта), закладений ще в 11 столітті. Зберігся замок досить непогано, сьогодні відвідувачам доступні 2 вежі: В’їздна (доступ тільки з екскурсією) та Владича (вільний доступ). У третій вежі – Стировій – розмістився місцевий клуб реконструкторів, тому туди «чужаків» не допускають. До речі, вхід у цю вежу зроблений за старовинним принципом – двері відчиняються за допомогою переміщення одного з каменів кладки, але якого саме – знає лише вузьке коло осіб.

На території замку збереглися дві будівлі: ратуша та єпископський житловий будинок. Крім того, нині ведуться роботи з реконструкції підземель собору Іоанна Богослова (12 століття).

У замку функціонують три музеї: Музей дзвонів (у Владичій вежі), Музей книги (в ратуші) та Краєзнавчий музей (у єпископському домі). А у внутрішньому дворі замку є виставка середньовічної зброї – різних метальних машин, баліст тощо.

Окрім туристів, Луцький замок приваблює молодят. За традицією, після розпису вони приїжджають у замок, щоб зробити фото на пам’ять та вшанувати величну споруду. Вважається, що замок, який простояв багато віків, зміцнить і союз молодої пари.

Замок Любарта – це культурний центр Луцька. Тут святкують День міста, проводять лицарські турніри та виставки кованих виробів, сюди приходять молоді лучани на прогулянку та обов’язково приводять усіх туристів.

Що іще подивитися

Але, окрім Луцького замку, в Старому місті є й інші цікаві місця. Наприклад, чудові зразки церковної архітектури. В одному районі міста збудовані чотири храми для людей різних віросповідань: православна церква, католицький костел, колишня лютеранська церква в неоготичному стилі (нині належить євангелістам) та колишня синагога (нині тут знаходиться спортивний комплекс).

Варто особливо виділити Костел Св. Петра й Павла, оскільки він є древнім та надзвичайно красивим архітектурним надбанням міста. Найстарішу частину будівлі відносять до 14 століття, пізніше була добудована основна частина костелу, прикрашена барельєфами та вітражами.

Власне під самим костелом знаходяться «катакомби», підземелля із залишками древніх поховань. Відвідувати їх варто з екскурсією, хранитель може розповісти багато цікавого та захоплюючого.

Також у Старому місті знаходяться Аптека музей (вул. Драгоманова, 11), Художній музей (вул. Кафедральна, 1а).

Є в Луцьку й містичне місце із похмурою історією та невизначеним сьогоденням. Спочатку будівля, що виходить вікнами до річки Стир, належала монастирю. В часи війни німці тримали там військовополонених, а коли йшли з міста, усіх розстріляли. Пізніше приміщення зайняла музична школа, але містичні скрипіння, стогони та траскання дверима змусили школу шукати інше місце, оскільки учні не бажали залишатися в класах допізна. Сьогодні будівлю знову віддали монастирю і розмістили там архів. Проте досі місцеві жителі розповідають, що відчувають чиюсь незриму присутність за вікнами приміщень архіву, коли ввечері проходять повз.

Ще однією унікальною пам’яткою Луцька є Будинок архітектора, що його також називають Будинком з химерами. Це приватний будинок скульптора, збудований на березі ріки Стир. Місцевий скульптор – майстер на всі руки – прикрасив своє житло всередині і зовні статуями, колонами та іншими декоративними елементами з каменю й гіпсу. В екстер’єрі будинку поєднані найрізноманітніші стилі та напрями.

Луцьк – це місто, в яке хочеться повернутися. Є в ньому щось таке близьке та душевне, що приваблює та викликає симпатію. Побувавши тут раз, неодмінно хочеться повернутися.


Додаткові відомості:

Кілометраж (Київ-Луцьк): близько 400 км.

Добиратися можна:

* потягом (сполучення Москва-Ковель, Київ-Луцьк чи Київ-Ковель, дорога займає 8-9 годин, вартість квитків – близько 80 грн);
* маршрутним таксі (від київського залізничного вокзалу, дорога займає 5 годин, вартість проїзду – 70 грн);
* на власному авто (дорога займає 4-6 годин, затрати на бензин залежать від апетитів машини).

Житло: в середньому 100-200 грн за добу.

Ситний обід на двох у кав’ярні чи клубі: близько 60-100 грн.

Загальні грошові витрати на двох за 2 дні: близько 900 грн.
Софія Горобченко, фото Владислав Горобченко

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас