Смуга на виліт…
Львів щоразу більше ризикує опинитися за бортом єврочемпіонату у 2012 році
Смуга на виліт із Євро починається з Львівського аеропорту. Влада міста б’є на сполох, ситуацію, яка склалася довкола Львівського аеропорту, міський голова Андрій Садовий вже назвав критичною. За словами міського голови, керівництво аеропорту всіляко уникає зустрічей із керівництвом міста і депутатами міськради, аби надати інформацію про реальну ситуацію на Львівському летовищі. Як проінформував директор департаменту Євро-2012 Олег Засадний, Мінтранс дотепер не оголосив конкурс на будівництво нового терміналу, затягується також процес створення служби замовника, яка займається реконструкцією аеропорту. Роботи з реконструкції злітно-посадкової смуги, кошторис якої становить 800 млн грн, зараз зупинені, дотепер не передані робочі креслення генпідряднику і після проведення підготовчих земельних робіт, генпідрядник фактично не має що робити.
«УЄФА вимагає планомірну роботу з реконструкції аеропорту «Львів» згідно з генеральним планом, який був погоджений на початку року. Цей генеральний план передбачав початок реконструкції злітно-посадкової смуги, ці роботи розпочали на початку квітня цього року, але наразі ці роботи зупинені. Проектування і будівництво нового терміналу вимагає інвестиційних фінансувань і потребує проведення інвестиційного конкурсу. Станом на сьогодні конкурс не оголошено. Відтак, до кінця липня терміни надання фінансових гарантій будуть зірвані. Сьогодні є загроза, тому що аеропорт перебуває у високій зоні ризику у звіті УЄФА. Я не бачу підстав, щоб сьогодні ризик зменшили. Зауваження, які Платіні виклав у своєму листі, не зняті», - зазначив Олег Засадний. За його словами, єдина людина, яка може зараз прийняти рішення щодо реконструкції Львівського аеропорту - це прем`єр-міністр, адже міністра транспорту немає. Відтак міська рада звернеться до Тимошенко, щоби вона терміново втрутилася в ситуацію з аеропортом.
Тим часом комерційний директор Львівського аеропорту Руслан Баран бідкається, що все впирається у гроші. Зараз треба повернути 5 мільйонів гривень фірмі-проектанту «Тебодін-Україна» за проект нового терміналу. Натомість аеропорт навіть не має 200 тисяч гривень, щоб заплатити за Державну експертизу цього проекту.
Ситуація довкола будівництва євростадіону у Львові наразі не така плачевна. Щоби фінансування будівництва стадіону відбувалося без зривів, міська рада прийняла зміни до міського бюджету на цей рік. Відтак, 10 млн грн скеровано з інших статей на погашення відсотків муніципальної позики для будівництва євроарени. Як розповів директор департаменту фінансової політики Олег Іщук, саме для цього міськрада ухвалила рішення про випуск облігацій муніципальної позики на 300 млн грн.. Такі облігації випустили і зараз їх реалізовано на 100 млн грн, відсотки за облігаціями становлять 20% річних, за півроку місто має сплатити 10 млн грн. Щоби назбирати гроші для сплати відсотків, міська рада «зрізала» фінансування інших статей бюджету, зокрема на 5,4 млн грн зменшено асигнування на придбання техніки для комунальних підприємств, на 123 тис. грн - видатки на благоустрій міста, на 3,476 млн грн - видатки на виконання антикризових заходів та на 1 млн грн зменшено видатки на компенсацію пільгового проїзду учнів і студентів в електротранспорті. Водночас Олег Іщук зазначив, що із 100 млн грн, що надійшли, 18 млн уже використано, а 82 млн лежать на рахунках міськради.
Незважаючи на труднощі та тотальний брак коштів, чиновники не втрачають надії зберегти для Львова Євро-2012. Термін остаточного вироку єврокомісарів не за горами. Вже в листопаді УЄФА оголосить вердикт – чи прийматимуть чотири українські міста Євро-2012.
Анастасія Андрійчук
Ноий погляд
До списку статтей