Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Львів відкриває залізничні ворота

Вітчизняними коліями курсуватиме потяг із розсувними колісними парами

В Україні на один міжнародний залізничний маршрут стане більше. Так, 31 травня 2009 року «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг «Львів—Краків— Вроцлав», що зроблений за останнім писком технічної моди. Предметом особливої гордості нового потягу стане система SUW-2000 із розсувними колісними парами, яка дозволяє автоматично змінювати ширину колісних пар при переході з широкої залізничної колії «радянського» (1 520 мм) зразка на вузьку європейську (1 435 мм). За цим маршрутом курсуватиме два склади потягу, по три вагони кожний (пізніше їх буде по чотири) з формування «Укрзалізниці» і АТ «Польські державні залізниці». Основний пасажиропотік, за словами залізничників, становитимуть туристи, які їхатимуть на екскурсію чи в гості до родичів у Краків або ж на польські та українські гірськолижні курорти.

Сьогодні найпоширеніший спосіб дістатися до Польщі — потягом доїхати до Львова, з нього пересісти на автобус, а далі здійснити переїзд до Кракова на автобусі. Головна перевага автобусного сполучення для пасажирів — вартість подорожі, яка нижча за вартість залізничного квитка. В той же час залізничний транспорт забезпечує менші часові витрати та зручніший комфорт для пасажира. Чи проміняють туристи автобус на україно-польський потяг, залізничники з’ясовували за допомогою опитування, яке провели перед офіційним запуском потяга. Його результати показали, що люди готові пересісти з автобуса до потяга, якщо час руху буде зручним, вартість поїздки — доступною, умови проїзду — комфортними, а простоювання на кордоні займатиме мінімум часу.

Спираючись на ці побажання українські та польські залізничники пішли на поступки. Так, вартість залізничного квитка знизили в середньому до 300 гривень (30 євро). Завдяки системі SUW-2000 вдалося уникнути й тривалого простою на кордоні, що дозволило зменшити час перебування у дорозі на 6,5 години, а проходження митного контролю скоротилося з години до 30 хвилин.

За словами першого заступника начальника Головного пасажирського управління «Укрзалізниці» Ігора Бреуса, потяг курсуватиме до Кракова тільки зі Львова, оскільки зараз пасажиропотік у даному напрямку недостатній для запуску окремих потягів з інших великих українських міст.

За словами генерального директора представництва АТ «Польські державні залізниці» Анджея Токарські, після успішної апробації маршруту Львів—Варшава—Вроцлав між двома країнами пустять ще один потяг: між Києвом та Варшавою. Підготовка до запуску цього потяга з використанням системи SUW- 2000 вже відбувається. Так, на прикордонному переході з Україною Дорохуськ (Польща) вже встановлено пристрій для переведення вагонів із розсувними колісними парами (SUW-2000) — аналогічний тому, який стоїть на переході Мостиська (Україна), через який проходитиме рух потяга «Львів—Краків— Вроцлав». Для українських пасажирів напрямок Київ—Варшава через прикордонний перехід Ягодин—Дорохуськ надає додаткові переваги, про які донедавна залізничники могли хіба що мріяти. Чому? Бо він відкриє найкоротший шлях з Києва до Берліна. З берлінського ж залізничного вузла можна дістатися у багато європейських країн.

Натомість Бреус дав зрозуміти, що «Укрзалізниця» не збирається обмежуватися тільки варшавським напрямком. «Ми дійсно розглядаємо це як перший етап, але ми плануємо у перспективі збільшити кількість цих вагонів. А крім того, збільшити напрямки сполучення (не лише відкрити ще напрямок Київ—Варшава). У нас були пропозиції й з боку Австрії та Чехії, щоб рухатися в цьому напрямку й пустити на Відень і на Прагу вагони із розсувними колісними парами», — зазначив він. Але для запуску цих напрямків потрібно пройти сертифікацію системи SUW-2000 у відповідних країнах та провести переговори із залізничними адміністраціями країн тощо. «Це наша перспектива, на яку ми сьогодні працюємо», — підкреслив він.

У будь-яком випадку ця перспектива буде можливою лише після успішного випробовування технічної надійності потягу «Львів—Краків—Вроцлав», говорить начальник управління зовнішніх зв’язків «Укрзалізниці» Ігор Матвєєв. Це можна з’ясувати, коли пробіг потяга складе 400 тисяч кілометрів. За його підрахунками, таку відстань потяг пройде за рік.

Українські залізничники переконують, що новий щоденний міжнародний потяг покладе початок реалізації стратегічної концепції розвитку всієї системи пасажирських перевезень. Вона передбачає перерозподіл основного пасажиропотоку із одного центру у декілька. Сьогодні центральною залізничною ланкою у всіх транспортних пасажирських комунікаціях на всіх напрямках виступає київський вокзал, звідки відправляється більшість закордонних рейсів. За новою стратегією на роль «помічників» Києва можуть претендувати вокзальні комплекси великих регіональних центрів. У західному напрямку великим транспортним вузлом має стати Львів, який на потягах внутрішнього сполучення прийматиме пасажирів з різних регіонів України та забезпечуватиме їх пересадку на міжнародні потяги, які прямують в європейські країни. У східному, за деякими прогнозами, роль «помічника» відводиться Харкову. Нова концепція має втілитися у життя до початку проведення Євро-2012, бо за прогнозами УЄФА пасажиропотік до України на залізничному транспорті зросте на 30%.

Однак в «Укрзалізниці» не погоджуються з таким показником зростання. Мовляв, за розрахунками того ж УЄФА понад 80% футбольних фанів прилетить до нас літаками. Проста ж арифметика, за словами Бреуса, показала, що в Україні сьогодні немає аеропорту, який здатен прийняти таку велику кількість футбольних шанувальників. «Тому ми сьогодні плануємо до 50% збільшення пасажиропотоку з країн західного напрямку в період чемпіонату, —уточнив Бреус «Дню» і додав: — Збільшення буде і з Росії, і з Білорусі, тобто з країн СНД, теж до 50%». Виходячи з цього, до Євро-2012 у напрямку Польщі планують пустити ще 10—15 додаткових потягів.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
№88, четвер, 28 травня 2009
День

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас