Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Мерія Львова засекретила список підприємств, які спричинюють сморід

Львів – Львів’яни останніми місяцями потерпають від жахливого запаху у місті, який особливо посилюється у вихідні. Водночас міська влада приховує список підприємств, які скидають неочищені стоки у міську каналізацію. Людям не лише не називають причини смороду, але ніхто не дослідив повітря, яким дихає майже мільйонне місто і тисячі туристів.

Дихати у ці вихідні у Львові було просто нестерпно. Не допомагали навіть зачинені вікна. Причиною того, що саме у вихідні посилюється сморід у місті є те, що підприємства незаконно скидають більше неочищених стоків, пояснює депутат міськради Юрій Кужелюк. Він висловив переконання, що міські посадовці і керівництво «Львівводоканалу» знають, які саме підприємства спричинюють сморід.

«Це є питання міської влади, виключно мера. Бо водоканал не може змусити підприємство не скидати стоки, лише мерія може вплинути на підприємство і змусити його вкласти гроші в очисні споруди. Неочищені стоки, які потрапляють у каналізацію, руйнують очисні споруди. Якби неприємний запах був від наших будинків, то смерділо б постійно і скрізь. А запах є у вихідні, зранку, ввечері і вночі. Це питання забруднення, локалізації», – каже депутат.

Міська влада приховує правду

П’ятдесят два підприємства мають укладені угоди з водоканалом на скидання забруднених стічних вод понад норму у міську каналізацію. Об’єм скидання таких вод становить близько одного відсотка від загальної кількості стоків (за даними чиновників міськради), а за інформацією водоканалу, понад 3 відсотки.

Втім, із якими підприємствами і на який термін «Львівводоканал» має укладені договори про прийняття стічних вод у систему міської каналізації і додаткове очищення стічних вод понад норму – на цей інформаційний запит львівського прес-клубу відмовились відповідати у Департаменті житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради і у «Львівводоканалі». Там послались на підписані з підприємствами угоди, згідно з якими інформація про скидання нечистот є конфіденційною.

Керівник юридичного відділу організації «Екологія-Право-Людина» Єлизавета Алексєєва каже, що міська влада і підпорядкований їй «Львівводоканал» порушили Закон «Про доступ до публічної інформації», приховавши список підприємств, які скидають наднормові стоки в міську каналізацію. А тому потрібно домагатись надання такої інформації через суд. Також експерт вважає, що львів’яни мають бути активнішими у боротьбі з цією проблемою.

«Ми є правовою організацією і, як не дивно, ніхто із львів’ян до нас ще не звертався з цього питання. Каналізація – це є виключно питання міської ради», – зазначає Єлизавета Алексєєва.

Яким повітрям дихають львів’яни, не відомо

Причинами поширення смороду у Львові фахівці називають, окрім діяльності підприємстві, які незаконно скидають стоки, ще й розгерметизовану систему каналізування під час ремонту доріг, зношеність труб, відсутність технічних засобів. У міській раді створили спеціальну комісію з вивчення проблеми неприємного запаху у Львові, але вона ще жодного разу не збиралася.

Те, що упродовж місяця, коли проходило Євро-2012 у місті не було неприємного запаху, за словами депутата Юрія Кужелюка, є свідченням того, що міська влада домовилася з підприємствами, щоб ті не скидали понад норму забруднені стоки.

До сьогодні не відомо, чи досліджували лабораторно повітря, яким дихають львів’яни в «дні смороду» і як цей сморід впливає на людський організм.
Радіо Свобода

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас