Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів
Мерія Львова засекретила список підприємств, які спричинюють сморід

Львів – Львів’яни останніми місяцями потерпають від жахливого запаху у місті, який особливо посилюється у вихідні. Водночас міська влада приховує список підприємств, які скидають неочищені стоки у міську каналізацію. Людям не лише не називають причини смороду, але ніхто не дослідив повітря, яким дихає майже мільйонне місто і тисячі туристів.

Дихати у ці вихідні у Львові було просто нестерпно. Не допомагали навіть зачинені вікна. Причиною того, що саме у вихідні посилюється сморід у місті є те, що підприємства незаконно скидають більше неочищених стоків, пояснює депутат міськради Юрій Кужелюк. Він висловив переконання, що міські посадовці і керівництво «Львівводоканалу» знають, які саме підприємства спричинюють сморід.

«Це є питання міської влади, виключно мера. Бо водоканал не може змусити підприємство не скидати стоки, лише мерія може вплинути на підприємство і змусити його вкласти гроші в очисні споруди. Неочищені стоки, які потрапляють у каналізацію, руйнують очисні споруди. Якби неприємний запах був від наших будинків, то смерділо б постійно і скрізь. А запах є у вихідні, зранку, ввечері і вночі. Це питання забруднення, локалізації», – каже депутат.

Міська влада приховує правду

П’ятдесят два підприємства мають укладені угоди з водоканалом на скидання забруднених стічних вод понад норму у міську каналізацію. Об’єм скидання таких вод становить близько одного відсотка від загальної кількості стоків (за даними чиновників міськради), а за інформацією водоканалу, понад 3 відсотки.

Втім, із якими підприємствами і на який термін «Львівводоканал» має укладені договори про прийняття стічних вод у систему міської каналізації і додаткове очищення стічних вод понад норму – на цей інформаційний запит львівського прес-клубу відмовились відповідати у Департаменті житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради і у «Львівводоканалі». Там послались на підписані з підприємствами угоди, згідно з якими інформація про скидання нечистот є конфіденційною.

Керівник юридичного відділу організації «Екологія-Право-Людина» Єлизавета Алексєєва каже, що міська влада і підпорядкований їй «Львівводоканал» порушили Закон «Про доступ до публічної інформації», приховавши список підприємств, які скидають наднормові стоки в міську каналізацію. А тому потрібно домагатись надання такої інформації через суд. Також експерт вважає, що львів’яни мають бути активнішими у боротьбі з цією проблемою.

«Ми є правовою організацією і, як не дивно, ніхто із львів’ян до нас ще не звертався з цього питання. Каналізація – це є виключно питання міської ради», – зазначає Єлизавета Алексєєва.

Яким повітрям дихають львів’яни, не відомо

Причинами поширення смороду у Львові фахівці називають, окрім діяльності підприємстві, які незаконно скидають стоки, ще й розгерметизовану систему каналізування під час ремонту доріг, зношеність труб, відсутність технічних засобів. У міській раді створили спеціальну комісію з вивчення проблеми неприємного запаху у Львові, але вона ще жодного разу не збиралася.

Те, що упродовж місяця, коли проходило Євро-2012 у місті не було неприємного запаху, за словами депутата Юрія Кужелюка, є свідченням того, що міська влада домовилася з підприємствами, щоб ті не скидали понад норму забруднені стоки.

До сьогодні не відомо, чи досліджували лабораторно повітря, яким дихають львів’яни в «дні смороду» і як цей сморід впливає на людський організм.
Радіо Свобода

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас