Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Шукай інвестора в полі

У Львові вчетверте пройде Весняний діловий форум

Фінал Євро-2012, який відбудеться на футбольних полях України через два місяці, не залучив очікуваних приватних інвестицій в українську економіку. У «футбольному» 2012 році внутрішні і зовнішні інвестори надаватимуть перевагу вкладенню коштів в інші поля – агропромисловий сектор і галузь відновлювальної енергетики. Так вважають українські і зарубіжні експерти, які візьмуть участь у четвертому міжнародному Весняному діловому форумі, що відбудеться у Львові 26-27 квітня.

Аграрно-енергетична виделка

«У 2012 році для інвесторів найбільш цікавими будуть напрямки, пов’язані з виробництвом і переробкою продуктів харчування. Дуже багато власників різнопрофільних бізнесів, які не мали нічого спільного з аграрною галуззю, починають займатися сільським господарством. Цей процес пожвавлюють зміни в земельному законодавстві. Другим стратегічним напрямком, куди інвестори вкладатимуть кошти, будуть енергоощадні технології, альтернативні види палива, оскільки ціни на природний газ, енергоресурси зростатимуть. 99% енергоаудиту, який роблять західні компанії в Україні, показує, що в цьому сегменті потрібні зміни. Певний інтерес до сектора туризму і нерухомості, зокрема розвитку готельного господарства, який прогресував напередодні футбольного єврочемпіонату, навряд чи, збережеться в довготерміновій перспективі», - сказав головний радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР в Україні Антон Усов.

Спорудження готелів – як реперних крапок індустрії туризму, що є однією з головних на Львівщині, нині не демонструє позитивної тенденції. «Сьогодні я не маю інформації про те, що хтось готовий втілювати такі проекти. Інвестори закінчили спорудження об’єктів, які розпочали будувати кілька років тому. Останнім відкрили новий п’ятизірковий готель «Нобіліс» в центрі Львова»,- розповів керуючий партнер ТОВ «Юридична компанія» «Ейч.Ді.Партнерз» Володимир Глащенков.

«Незважаючи на глобальну економічну нестабільність, цього року вітчизняні та іноземні інвестори продовжуватимуть цікавитися українським агропромисловим комплексом і сектором палива та енергетики, оскільки саме вони є найбільш перспективними та інвестиційно привабливими», - погодився з Антоном Усовим президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі. Ці тенденції збігаються з головними напрямками роботи IFC в Україні.

«Агробізнес, проекти, націлені на зниження енергомісткості економіки, фінансовий сектор є пріоритетними для IFC в Україні, - зазначила керівник діяльності IFC в Україні Олена Волошина. – Наша стратегія – підтримувати розвиток агробізнесу в Україні в усій вертикалі виробництва - «від поля до виделки». Ми вже інвестували майже $500 мільйонів у різні проекти. Наприклад, у лютому 2012 року надали $5 млн агрохолдингу «Мрія» на покращення энергоефективности на цукрових заводах. На початку квітня плануємо підписати угоду з банком «Кредит Агриколе» і компанією «Байєр», яка покращить доступ до фінансування фермерам в Україні. Торік ми інвестували в Україну $262 мільйони. Цього року, сподіваємося, що наші інвестиції будуть майже на такому ж рівні».

Замість чужих – свої

Головною умовою для збільшення інвестицій в Україну є підписання угоди про ЗВТ з ЄС. Але сьогодні великий західний інвестор не поспішає в Україну. 70% компаній, які фінансує ЄБРР, - вітчизняні, повідомив Антон Усов. «Щороку – ця сума сягає $1 млрд. Перевага своїх інвесторів над чужими – це, з одного боку, позитивна тенденція. Завдяки збільшенню фінансів ззовні і зменшенню кількості конкурентів всередині держави, в Україні розвиваються вітчизняні компанії. Показовим є приклад львівського «Концерну «Галнафтогаз». У 2001 рік це підприємство належало до категорії «малого бізнесу». Сьогодні одним з акціонерів «Концерну «Галнафтогаз» є ЄБРР. Ще один потужний фінансист Галнафтогазу – МВФ. Проте з іншого боку, пасивність західного інвестора – сигнал про нездорову економіку в Україні», - наголосив Антон Усов.

«Австрійські компанії, які випередили Великобританію, Францію і США за інвестиціями в Україну, що становлять $ 3,4 млрд, націлені на просування українського фінансового сектора» -, наголосив комерційний аташе Посольства Австрії в Україні Ханнес Маурер. - Однак Західна Україна, передусім, привертає до себе увагу малих і середніх австрійських підприємств. Ці підприємства, зазвичай, є невеличкими сімейними бізнесами».

Офшорні кіпрські інвестиції, які впевнено лідирують в Україні, експерти не кваліфікують як чисті зовнішні запозичення.

Ольга Швагуляк-Шостак

Контракти

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас