Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Десятимісячний бюджет

Бюджет Львова — 2012: медикам й освітянам не вистачає на зарплати, а з ратуші мають звільнити кожного четвертого

Депутати Львівської міської ради затвердили бюджет на 2012 рік. І чиновники, і депутати сходяться в одно­му: такого складного року не було давно. Обмежува­тися доведеться у всьому.

— Скільки працюю, за видатками такого бюджету ще не бачив. Ми не змогли виділити потрібні кошти на житлове господарство, інші важливі справи. Проб­лем і потрібного фінансу­вання у 2,2 разу більше, ніж те, що змогли передбачити в бюджеті, — розповів Олег Іщук, директор департа­менту фінансової політики ЛМР.

За його словами, цьо­горічний міський бюджет нагадує касу з видачі за­робітної плати. Однак на­віть за такої фінансової політики, коштів усе ж не вистачає. Грошей на зарплати бюджетникам, а саме: освітянам і медикам, вистачить рівно до виборів. Аби оплатити працю бю­джетників за два останні місяці цього року, грошей наразі немає, адже місту бракує приблизно 100 млн. грн. Де взяти таку суму, в ратуші наразі не знають. Так, за словами О. Іщука, на зарплати освітянам бракує трохи більш ніж 60 млн. грн., на зарплату працівників сфери охоро­ни здоров’я — понад 30 млн. грн., фізичної культури та спорту — понад мільйон гривень.Загалом обсяг доходів загального фонду бюдже­ту цьогоріч заплановано на рівні 2 млрд. 424 млн. 462 тисячі гривень. Натомість видатки становитимуть 2 млрд. 501 млн. 408 тисяч гривень. Традиційно, най­більше витратять на освіту — 632 млн. грн. — й охорону здоров’я — 434 млн. грн.

— З огляду на показники бюджету, про роз­виток чи стабілізацію нині не йдеться. Фактично на­магатимемося вижити. Ви­магатимемо у Верховної Ради України перегляну­ти бюджет на цей рік. Із таким самим прохання звертаються дуже багато міст, — сказав Яромир Самагальський, голова постійної депутатської комісії з питань фінансів і планування бюджету Львівської міськради.

Аби дещо поліпшити ситуацію, в Ратуші виріши­ли різати по живому: за рі­шенням міськвиконкому, витрати на утримання апа­рату скоротять на 12 млн. грн. Олег Іщук пояснив, що на практиці це означати­ме звільнення майже 200 осіб (!). А під час обгово­рення бюджетного питан­ня депутат Руслан Кошу­линський, лідер фракції «Свобода» в міській раді, запропо­нував скоротити видат­ки на апарат ЛМР іще на 12 млн. грн. За підрахун­ками посадовців, це озна­чатиме, що доведеться звільнити понад 300 осіб. Нині чисельність чинов­ників становить 1125 осіб, а отже, скоротять кожного четвертого (!).

Іще менш оптимістич­ним буде бюджет розвитку. За словами депутатів, він радше стане бюджетом не розвитку, а віддавання боргів. «160 млн. повинні повернути як тіло кредитів за облігаціями, ще 40 млн. грн. маємо закласти як гарантії міста під кредити, які брали наші комунальні підприємства. Загалом нам доведеться передбачити в бюджеті розвитку близько 300 млн. грн. на повернен­ня боргів. На життя міста залишиться дуже мало», — прокоментував Я. Сама­гальський. Наразі доходи бюджету розвитку затвер­дили на рівні 204 млн. грн., а видатки — 281 млн. грн. Через місяць його остаточно ухвалять. Тоді й буде видно, чи перед­бачать щось на капітальні ремонти, поліпшення інф­раструктури міста тощо.

Для "Газети"

Катерина Гороховська, в. о. начальника управління освіти ЛМР:

Нам бракує коштів на виплату зарплати за два місяці. Але, думаю, після першого кварталу видатки на освіту та медицину переглянуть у бік збільшення. Є ще надія на перегляд бюджету за результатами дев’яти місяців. Нині мусимо дуже виважено проана-лізувати всі нарахування вчителям. Дуже строго формуватимемо бюджет. Звичайно, доведеться ско-рочувати штат і проводити перерозподіл навантажен-ня педагогів. Але вихід є. Попросимо всіх заступників директорів і вчителів пенсійного віку поділитися годинами з молодими. Тут має бути виважена, мудра політика та діалог із педагогами, щоб вони вижили в цей складний період. Схожа ситуація була 1996 року, коли вихователі в садочках працювали на 0,3 ставки, щоб отримувати хоч якусь зарплату.

Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР:

Сума на охорону здоров’я у Львові на цей рік, що її визначив уряд, становить 434 млн. грн., а, за нашими підрахунками, потрібно 475 млн. грн. Це гроші на зарплату, медикаменти, харчування й утримання установ. Щодо нестачі коштів на зарплати, то єдина реальна надія — це обіцянка Кабміну: якщо переглянуть ціну на газ, тоді держава збільшить передбачену суму. Велике навантаження ляже й на плечі пацієнтів, зокрема, йдеться про медикаменти, на які цьогоріч виділили менше грошей. Це бюджет виживання.
Львівська газета

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас