Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Тисячі радянських громадян підтримали "християнських хрестоносців" Гітлера

Під час Другої світової війни тисячі радянських громадян охоче співпрацювали з нацистськими окупантами, бо вважали їх "хрестоносцями, які прийшли повернути їм християнство, заборонене" безбожниками-комуністами.

Про це стало відомо з колись секретних документів, зібраних і оприлюднених професором кафедри теорії та історії держави і права Новгородського державного університету (Росія) Борисом Ковальовим. Як пише британська газета The Daily Mail, думка про християнську місію нацистів зміцнилася серед населення, коли нацисти, захопивши частину СРСР, лише на північному заході Росії відкрили закриті більшовиками 470 церков і дозволили здійснювати там богослужіння священикам. З розсекречених документів випливає, що духовенство, вдячне нацистам за повернення парафій, здавало "ескадронам смерті" СС комуністів, євреїв і партизанів.

Також з'ясувалося, що заради пропаганди німці возили до Німеччини готових до співпраці з новим режимом журналістів, учителів та працівників правоохоронних органів з Росії, щоб показати їм як приклад "німецький" спосіб життя. Пропагандистська кампанія мала успіх. Екскурсії до Німеччини справляли велике враження на росіян, що жили в провінції у скромних умовах, не бачили парового опалення і водопроводу.

Як зазначив в інтерв'ю газеті Борис Ковальов, що зібрав унікальний архів, оприлюднені документи показують, як була роз'єднана країна в окупаційні роки. У той час як багато росіян ненавиділи нацистів, які по-звірячому поводилися з мирним населенням, були і гарячі прихильники нацистського режиму.

Місцеві журналісти під керівництвом СС вселяли співвітчизникам, що нацисти - друзі росіян і прийшли звільнити їх від комуністів. У газетах, що виходили в зоні окупації, редакторами яких були колишні комуністи, навіть хвалили головного ідеолога нацистського расизму Альфреда Розенберга, який до війни публічно називав росіян "недолюдьми".

Як пише професор Ковальов в одній зі своїх статей, найбільш великими регіональними газетами на окупованому північному заході РРФСР були "Правда", що видавалася в Ризі, "Северное слово" - в Ревелі (Таллінн) і "За родину" у Пскові. У центральній Росії широко поширювалася смоленська газета "Новый путь". Найбільшим тиражем на окупованій території виходила орловська газета "Речь".

За даними історика, після війни всі компрометуючі комуністичний режим газети були знищені або відправлені в спецхран під грифом "Цілком таємно", а журналісти, які співпрацювали з нацистами, страчені.

Як вважає Daily Mail, нацисти самі втратили нагоду схилити на свій бік більшість радянських громадян, оскільки поводилися з росіянами жорстоко, пише InoPressa. Після того, як Червона армія почала наступ, а фашисти відзначилися звірствами щодо мирного населення, ентузіазм відносно загарбників у росіян змінився розчаруванням.

Як відомо, за наказом Сталіна всіх, хто був замішаний у співпраці з фашистами під час окупації в роки Великої Вітчизняної війни, судили і або засуджували до розстрілу, або відправляли на довгий термін в табори. У 1955 році люди, які співпрацювали з німцями, але не заплямували себе кривавими злочинами, були амністовані.

Щодо того, скільки людей співпрацювали з нацистами, в одному з інтерв'ю Ковальов розповідав, що іноді даються цифри в діапазоні мільйонів громадян 1-2, і він вважає ці цифри не дуже далекими від істини. Всього на окупованій фашистами території СРСР опинилися 80 млн осіб.
* * *
Доктор історичних наук Борис Ковальов є автором понад 200 наукових і науково-популярних робіт, над темою колабораціонізму в Росії він працює давно. Ковальов, зокрема, є автором книг "Нацистський окупаційний режим і колабораціонізм у Росії (1941-1944 рр..)" (2001), "Нацистська окупація і колабораціонізм у Росії" (2004),"Колабораціонізм в Росії в 1941-1945 рр.. : типи і форми "(2009).

Джерело - http://newsru.com/russia/15jun2011/kovalev.html.
Переклад "Щоденного Львоаа"
NEWSRU.com

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас