Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Михайло Цимбалюк: “У найближчі два роки нікуди йти з області не збираюся”

"Днями матиму зустріч з Президентом України Віктором Януковичем. Хочу запросити його на Різдво до Тернополя".

Успішні результати роботи Михайла Цимбалюка на посаді голови Тернопільської ОДА помітні не тільки у нашому краї, а й у столиці. Нині Михайла Михайловича ставлять у приклад очільникам сусідніх областей. У той же час гнилому й корумпованому місцевому болоту Цимбалюк при владі, немов кістка у горлі.

Раніше сиділи собі тихенько і лише конверти із “зелениною” збирали, і “відмазка” завжди готова була — мовляв, та що ми можемо — ми ж “депресивний регіон”… А тепер піднімається область з колін, працювати змушують, а тих, хто не працює, і посад позбавляють… Як тут високопоставлених (або екс-високопоставлених) ворогів собі не наживеш?

Вони сплять і мріють, аби невгамовного і працьовитого Цимбалюка нарешті з області забрали, тому вигадують і поширюють найрізноманітніші чутки: то, мовляв, Михайла Михайловича керувати у міністерство внутрішніх справ забирають, то — у сусідню Львівщину чи на Закарпаття.

Щоб з’ясувати ситуацію з перших вуст, журналісти “НОВОЇ…” зустрілися з головою ОДА першого ж робочого дня після його повернення з двотижневої відпустки.

— Михайле Михайловичу, кожна ваша найменша відсутність у Тернополі — чи то відрядження до Києва, чи то відпустка — відразу обростає чутками. Мовляв, ви залишаєте область і до Тернополя уже не повернетеся. Спростуйте або підтвердіть ці чутки …

— З дозволу Президента України Віктора Януковича я перебував у короткотерміновій відпустці. Минулої суботи повернувся, а у неділю уже був на робочому місці. Нині (розмова відбувалася у понеділок, 6 грудня, — ред.) я проінформував керівництво держави, що приступив до обов’язків і область планомірно готується до ради регіонів та святкування Дня Святого Миколая, а також новорічно-різдвяних свят. Наразі, скажемо так, жодних перестановок із займаної посади немає і не передбачається. Усе це плітки, які не мають під собою реального підгрунтя. А розповсюджують ці чутки, гадаю, ті, хто втратив посаду останнім часом, або ті, кому зі мною некомфортно працюється.

— В одному з інтерв’ю “НОВІЙ…” ви сказали, що Президент поставив перед вами завдання з реорганізації області терміном на два роки. Поки що все йде за планом?

— Справді, на вирішення тих нагальних проблем, що нині є в регіоні, потрібно, як мінімум, два роки. Я хочу обов’язково довершити те, що розпочав. Тому у найближчі два роки нікуди йти з області не збираюся, і так питання навіть гіпотетично не стоїть. Усі мої думки і зусилля сконцентровані на іншому. Ми уже підготували й погодили в усіх міністерствах регіональну угоду з урядом, яку маємо підписати і згідно з якою повинні освоїти тільки у 2011 р. приблизно 150 млн. грн. капіталовкладень.

На жаль, через непрофесійність і недолугість керівника обласного архіву не зможемо здати нове приміщення цього закладу до кінця року, проте, гадаю, у січні-лютому наступного року нарешті його завершимо. Заплановані також складна добудова обласної бібліотеки, здача шкіл у Козові, Великому Ходачкові (Козівський район), селах Скорики (Підволочиський), Кальне (Зборівський) та Устечко (Заліщицький райони), дитячого садочка на Лановеччині і багато інших справ. Роботи за дорученням Президента ще дуже і дуже багато. Крім того, нині працюємо у напрямку залучення іноземних інвестицій. Я неодноразово зустрічався з місцевим керівництвом компанії “KNAUF”, і незабаром відбудеться моя поїздка до Німеччини щодо можливості будівництва заводу гіпсокартону (а, можливо, і гіпсових сумішей) на території Борщівського району. Нині звідти просто вивозять сировину, а наше завдання — мати потужне підприємство з переробки. Якщо вдасться домовитися, а німці вміють рахувати кошти і чудово розуміють, наскільки економніше для них мати у нас переробний завод замість витратних перевезень, то можна очікувати просто величезних інвестицій, що було б для області суттєвим здобутком.

Дуже перспективний також напрямок — розробка величезного сегменту цементоутворюючих копалин у Монастириському районі. У цьому проекті зацікавлені багато фірм, але нам ще потрібно вирішити його екологічну складову. Знаємо, місцеве населення налаштували до проекту дуже негативно, тому проводимо роз’яснювальні бесіди з мешканцями, щоб переконати їх, наскільки це вигідна справа безпосередньо для них, адже передбачає і розвиток інфраструктури, і нові робочі місця.

А як не згадати про проект готельно-спортивного комплексу поблизу Зарваниці? Після Нового року розпочнеться його будівництво, і мені дуже приємно, що на рівних з австрійським інвестором ми залучили до спорудження комплексу і місцевий холдинг “Мрія”. Дуже важливо, що цей проект схвалений на найвищому державному рівні, що на його презентацію, на прохання Президента, спеціально приїжджав Леонід Кравчук. Хочемо, щоб цей комплекс був включений до сітки одного із всесвітньовідомих брендів готелів, адже у ньому будуть зупинятися й іноземці. І ще одне. У рамках цього будівництва плануємо спорудити чудовий спортивний комплекс із залом для ігрових видів, а у майбутньому планую зустрітися з президентом Національного олімпійського комітету Сергієм Бубкою, аби він підтримав ідею створення там олімпійського центру з підготовки різних збірних України. У даному центрі вони будуть проводити тренувально-реабілітаційні збори, а після благословення у Маріїнському духовному центрі вирушатимуть на змагання. Це чудова ідея Леоніда Кравчука, яку обов’язково потрібно реалізувати.

— Знаємо, що ви включені до складу оргкомітету з підготовки до проведення в Україні зимових Олімпійських ігор’2022…

— Так, і нашу область на рівні з Івано-Франківською, Львівською, Закарпатською та Чернівецькою включено до Державної програми з підготовки до проведення в Україні Олімпіади’2022. Наразі під цю програму ми хочемо реконструювати чотири об’єкти: біатлонну базу в Підгородньому, що під Тернополем (там реконструкція уже розпочалася), санну трасу і трамплін у Кременці, а також лижну трасу в Бережанському районі. Це будуть бази підготовки олімпійського рівня, а вони відповідно стимулюватимуть і розвиток місцевої інфраструктури, і створення нових робочих місць. Зрештою, не так важливо — буде в Україні Олімпіада чи ні, головне — суперсучасні спортивні об’єкти залишаться в нас на десятиліття.

— Знаючи вас, не сімніваємося: увесь час вашої короткотривалої відпустки був сповнений думками про роботу, аналізом здобутків та прорахунків. Чи все заплановане вдалося здійснити? Ви задоволені наразі собою?

— Загалом поставлені завдання виконані, але повного задоволення, звісно ж, немає. По-перше, його і не може бути апріорі, адже, якщо цілковито задоволений, то немає стимулів для розвитку. По-друге, вважаю, я не повністю використав можливості команди. Назвати її своєю поки що не можу, адже прийшов, коли вона вже була сформована, і є моменти, якими я дуже незадоволений. Наприклад, рівнем довіри до влади — нам так і не вдалося домогтися усвідомлення чиновником власної відповідальності. Я не перестаю дивуватися черствості, байдужості і безвідповідальності багатьох посадовців як районної ланки, так і апарату ОДА. Люди звертаються безліч разів, а їм одні й ті ж чиновники дають однакові відписки. Тому я дав розпорядження: якщо людина звертається з одного питання тричі, обов’язково створювати комісію і розбиратися конкретно на місці.

Ще один недолік — дуже мало молоді у держструктурах. Чому вона туди не йде? Та її просто не пускають! Чиновники, яким за 55, бояться молоді, відчувають, що їх час минає, і намагаються створити враження незамінності. Це неправильний підхід, і я хочу залучати все більше молодих людей до роботи у держструктурах. У молоді зовсім інший погляд на життя, вони не будуть цілий день носити папку з місця на місце, а потім увечері створювати вигляд шаленої зайнятості.

— З приходом на посаду в інтерв’ю “НОВІЙ…” ви заявили, що даєте шанс проявити себе усім. Настає час збирати каміння. Чи грядуть кардинальні кадрові зміни у виконавчій владі області?

— Зміни будуть поступові і послідовні. Наразі можу сказати, що за підсумками року ще 3-4 голови РДА позбудуться своїх посад, бо не справляються з обов’язками, не змогли сформувати дієздатних команд у своїх районах. Очевидно, відбудуться кадрові зміни і в структурі ОДА, серед керівників управлінь, відділів, а, можливо, і ротація серед моїх заступників. Хоча я підходжу до цього питання дуже обережно і толерантно, по кілька разів зважую, щоб не зробити помилку, адже за кожним звільненням — людські долі.

— Є інформація, що вперше за багато років держава почала виділяти компенсуючі виплати для сільського господарства. Розкажіть, будь ласка, про це детальніше.

— Так, до нас уже надійшли 11,6 млн. грн. компенсації за посіви цукрового буряка, які ми розподілили між райдержадміністраціями пропорційно до зайнятих під цукристі площ (загалом до кінця року в область надійдуть 25 млн. грн. компенсаційних коштів за посіви цукрового буряка). Їх одержать аграрії, які відгукнулися на заклик держави і відвели свої поля під цукровий буряк. Я уявляю собі стан цих людей. Вони на це навіть не розраховували, а тут, будь ласка, “живі” (і немалі) гроші як стимул! Перед нашою аграрною областю такий підхід відкриває неабиякі перспективи. При потребі власного споживання 30 тисяч тонн цукру цього року Тернопільщина виробила 148 тисяч тонн, що найбільше з 2005 року. Надалі, переконаний, зможемо виробляти цукру ще більше.

Майже 1,6 млн. грн. компенсації надійшло в область для закладки садів та догляду за ними. Ще 20 млн. грн. очікуємо для погашення відсотків за кредитами в аграрному секторі. Це — реальна турбота держави про село, і я з того дуже тішуся.

— Очевидно, реалізація будь-яких планів розвитку залежить значною мірою від результатів місцевих виборів. Ви задоволені ними?

— Я прихильник думки, що громада заслуговує на ту владу, яку вона обирає, і вибори є віддзеркаленням того, що хоче суспільство. Головне, щоб обрані політичні сили, які мають більшість у тій чи іншій раді, взяли на себе відповідальність за стан справ на місцях. Зауважу, що я буду питати жорстко, і для цього маю всі необхідні повноваження, з кожного голови міста, селища і села за стан справ на його території.

Не можна сказати, що хтось переміг на цих виборах. Ми маємо певний паритет сил на території області, а моє завдання — об’єднати усі політичні сили і сконцентрувати їх роботу на проблемах області. Закликаю лідерів політсил області відкласти політичні слогани і зосередитися на роботі, а її вистачить усім.

На щастя, як би хтось не хотів драматизувати ситуацію, ми пройшли ці вибори без ексцесів, без серйозних порушень закону за винятком кількох скарг і судів. Велика заслуга в цьому і правоохоронців, і місцевих органів влади, і лідерів політсил. За це я хотів би усім подякувати.

— “Свобода” домінує в обласній раді, а в Тернопільській міській має більшість і мера. Чи не вбачаєте в цьому ускладнень для своєї роботи?

— Гадаю, що ні. Ми обов’язково знайдемо зі “свободівцями” спільну мову, як знаходили і до цього. Новий міський голова Сергій Надал не один рік пропрацював у державних органах влади, тож має чудову підготовку. Я уже неодноразово зустрічався з ним, він справляє враження розважливої та поміркованої людини. Чудово розумію, що він має політичні зобов’язання перед силою, яка привела його до влади. Проте він усвідомлює, що є ще більша кількість виборців, яка за нього не проголосувала. Отож, є над чим працювати, і, гадаю, у нас буде продуктивна співпраця.

— Михайле Михайловичу, які ваші плани на найближчий час?

— З основних — візит до Литви та Білорусі, де маємо підписати низку договорів щодо залучення інвестицій із цих двох держав, зокрема, у галузі енергозбереження.

Готуємо низку заходів до Дня Святого Миколая (планую побувати з подарунками в багатьох сиротинцях, інтернатах, будинках перестарілих тощо). У рамках акції “Схід і Захід разом!” готуємося до прийому дітей на новорічно-різдвяні канікули з Донецької та Луганської областей. В полі особливої уваги — фестиваль “Лемківське Різдво” в Монастириському районі. Для участі в ньому запрошуємо лемківські художні колективи з сусідніх областей та районів Тернопілля. Ідея така, щоб лемківський фестиваль у нас був не тільки влітку (до речі, в подальшому на Великдень плануємо зробити і фестиваль веснянок). А з іншого боку, хочемо, аби цей захід став ще одним кроком у розбудові унікального музею лемківської культури під відкритим небом.

Сподіваюся, проанонсую ще одну подію: днями матиму зустріч з Президентом України Віктором Януковичем. Хочу запросити його на Різдво до Тернополя. Маю намір поділитися з ним думками й планами на місці, бо одна справа спілкуватися у кабінеті, і зовсім інша — коли бачиш усе на власні очі. Заодно дуже хочу, щоб Президент побачив наше галицьке Різдво, відвідав святині у Зарваниці та Почаєві.

Нова Тернопільська газета

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас