Зал 6
Тут збереглися фрагменти декоративної ліпки, тому й вирішено було реконструювати приміщення у вигляді, який воно мало в другій чверті XVIII ст., коли переобладнанням інтер'єрів замку керував скульптор Леблан. За його проектом, очевидно, і була зроблена декоративна ліпнина на північній стіні та карниз під стелею. В центрі її, в заглибленні, знаходився живописний плафон «Викрадення Європи», по боках — сцени «Смерть Венери від Аполлона», «Флора», «Діана, що купається» та «Сатурн, який доганяє Венеру».

Зал опалювався каміном, прикрашеним стюковою групою роботи Леблана «Суд Лариса». Цьому ж майстрові належать дві жіночі алегоричні постаті, встановлені перед альковом (1742), які уособлюють людські чесноти.

В отворах вікон та дверей залишилися розписи в техніці стюкової мозаїки, виконані я другій чверті XVIII ст. Такі розписи в замку збереглися із значними пошкодженнями, та й то тільки в трьох залах. Маса, з якої вони виготовлялися — суміш гіпсу із фарбою, інколи ще й з товченим мармуром чи алебастром,— розведена водою, її накладали на стіну окремими ділянками, потім шліфували й покривали воском. Так створювалося враження, що поверхня мармурова.

Документальні матеріали — інвентарні описи замку дозволили відтворити типову обстановку інтер'єра кіпця XVII —початку XVIII ст.

Обов'язковою у кожному замку була портретна галерея родини його власників. У реконструйованому залі є чотири портрети Жевуських (з роздольського палацу), а також згаданий уже портрет Івана Даниловича. У південну стіну вмонтовано чорномармуровий камін другої половини XVII ст., що походить із Жовківського (тепер м. Нестеров) замку. З боків висять два гобелени початку XVIII ст. французького виробництва із сценами з «Метаморфоз» Овідія та два бронзові рефлектори-екра-ни для свічок. XVIII століттям датується/касивна бронзова люстра, якою тепер освітлюється зал.

Інтер'єр доповнюють прекрасні зразки популярних у XVII—XVIII ст. дубових меблів роботи гданських майстрів — стіл та дві шафи.

З розповсюдженням у Європі французької моди на парадні альковні кімнати (окремі інтер'єри або частини, відділені від великих залів) споруджено альков і в Олеському замку. В ньому знаходиться голландське ліжко першої половини XVII ст., у щедрому декорі якого використано мотиви акантових гілок, квітів, ваз, млскаронів. зображення пташок та міфологічних фантастичних істот.

Тим же орнаментом декорована посріблена рама — рідкісна пам'ятка прикладного мистецтва другої половини XVII ст. Поряд з ліжком — велика шафа гданських майстрів, а над нею — картина-панорама битви з турками й татарами під Хотином у 1673 р.

Зал 7
на головну сторінку

Дизайн і підтримка: Шостак і К0
2003 р. Щоденний Львів, e-mail