Зал 3
Часткове збереження архітектурних прикрас приміщення і своєрідне планування його дозволило виконати тут реконструкцію замкового інтер'єра XVII ст. Урочистий, парадний вигляд він має завдяки видовженій формі та великій кількості дверей і вікон.

Зал декоровано творами і меблями, типовими для багатого інтер'єра того часу. Його прикрашають дві шпалери брюссельської мануфактури XVI ст. за мотивами "Одіссеї" Гомера. Шпалери — це настінні безворсові килими з вовняних або шовкових ниток, виткані особливим способом. Техніка виготовлення їх надзвичайно складна, трудомістка, вимагає великої майстерності. Ескізи для них створювали спеціальні художники-картоньєри, часто беручи за взірець книжкові мініатюри, станкові картини живописців. Прикрашені цілим рядом шпалер, середньовічні замки набирали святкового вигляду.

В Європі було багато центрів, де займалися виготовленням шпалер уже з XII ст., та в XVI ст. найуславленішими стали брюссельські. Вони відзначалися майстерним рисунком, соковитим, згармонізованим колоритом, увагою до виразних деталей. Такі в експозиції "Одіссей" і "Поліфем".

Інтер'єр залу не перевантажений предметами. В центрі — стіл, де-не-де попід стінами стоять крісла й шафи. Шафи в добу Відродження мали широке розповсюдження. Великі, багатоярусні, розчленовані пілястрами й колонами, які підтримують пишні, розвинені карнизи, вони нагадували фасади ренесансних будинків. Як правило, меблі виготовляли з твердих порід дерева, оздоблювали інтарсією, декоративною різьбою та металевими деталями.

Зал 4
на головну сторінку

Дизайн і підтримка: Шостак і К0
2003 р. Щоденний Львів, e-mail