Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
03/05/06

Прощавай, свята Софіє

Як уже повідомляла “Газета”, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові планує невдовзі розпочати будівництво нових консульських корпусів.
Розширення дипломатичної установи має на меті, серед іншого, полегшити українським громадянам процес отримання віз завдяки збільшенню кількості віконець на прийом і видачу документів, збільшенню штату, встановленню сучасного обладнання тощо.
Під спорудження додаткових приміщень консульство орендувало земельну ділянку площею 0,3 га на вулиці Івана Франка, 108. Відповідно до ухвали, затвердженої Львівською міською радою в липні 2004 року, цю ділянку надано в оренду на 50 років.
Польська сторона розробила власний проект, згідно з яким наявна забудова на ділянці за вказаною адресою підлягає розбиранню, а на розчищеному місці має постати нова будівля. В оприлюдненому 28 квітня на мережній сторінці Генерального консульства РП у Львові оголошенні про замовлення на виконання робіт із розбирання забудови йдеться, зокрема, про те, що “розбиранню підлягають усі об’єкти існуючої забудови, за винятком зовнішньої огорожі ділянки. В рамках робіт із розбирання слід усунути з ділянки все існуюче інженерне обладнання. Обладнання слід запломбувати в місцях переходу існуючих з’єднань через лінію зовнішньої огорожі ділянки”. Ціна робіт за тендером не повинна перевищувати 60 тисяч євро.
Згідно з попередніми планами консульства, будівлю на орендованій території мають розібрати до 15 серпня цього року, а новий будинок, за попереднім планом, почне функціонувати восени 2008-го. Однак деякі фахівці в галузі архітектури називають “незрозумілим” узгоджене з українською владою рішення консульства щодо зносу будівлі по вулиці Ів. Франка, 108, яка нині перебуває в нормальному стані та є пам’яткою архітектури, щоправда, не внесеною до офіційного списку.
“Газета” вже писала, що будинок, який генконсульство планує розібрати за три місяці, споруджено 1878 року за проектом архітектора Юзефа Яновського, котрий працював у Львові на межі ХІХ-ХХ ст.ст. і викладав на архітектурному факультеті “Львівської політехніки”. Свого часу тут була школа святої Софії, а площа, яку формують вулиці І. Франка й І. Свєнціцького, називалася Софійською. Ще один цікавий факт, пов’язаний
із цією будівлею – восени 1990 року тут відбувався всеукраїнський з’їзд козацтва, організований товариством “Кіш”.
У листі від архітектурної секції “Громадського форуму Львова” до редакції “Газети” зазначено: “Дивним видається той факт (демонтажу будинку, – “Газета”), бо архітектор Юзеф Каетан Яновський у молоді роки був учасником польського повстання 1863 року, а згодом був державним секретарем у підпільному уряді Ромуальда Траугутта. Як могло статися, щоб чиновники зіграли такий сумний жарт? Щоб поляки зруйнували пам’ятку, яка є не тільки пам’яткою україністики?”
Микола Бевз, доктор архітектури, завідувач кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету “Львівська політехніка” розповів, що будівлі на вулиці
І. Франка, 108 немає в переліку пам’яток архітектури, але вона перебуває у списках будівель, рекомендованих до внесення в перелік таких пам’яток. Учений, зокрема, був присутній на засіданні містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування Львівської міської ради, яка прийняла за основу проект майбутньої нової будівлі. Він зазначив, що містобудівна рада не надала документів (наприклад, акта технічного стану будинку), які підтверджували б необхідність зносу будівлі, тому не варто було ухвалювати будь-які рішення, що стосуються її знесення.

Львівська газета

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.
Клацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалерею

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics