Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
29/07/13

Вороги України винищують з «Вікіпедії» статті про УПА

«Статтю видалено» – на такі повідомлення у «Вікіпедії» наткнулися, коли шукали інформацію про бої вояків Української повстанської армії проти нацистів. Цілу низку статей, у яких розповідається про опір упівців німцям під час Другої світової війни, було видалено за скаргами одних і тих самих осіб. У «Свободі» пов’язують це з діями своїх політичних опонентів, водночас в організації, що займається промоцією «Вікіпедії», кажуть: ніхто не заважає будь-кому з охочих написати нові статті.

«Бій біля села Городець», «Звільнення в’язнів із німецького концтабору Осада Креховецька», «Підрив лінії зв’язку Вінниця-Берлін» та ще низка статей про воєнні операції проведені бійцями УПА проти нацистських окупантів стали кандидатами на вилучення в українській «Вікіпедії» ще у 2011 році.

Причому поскаржилися на статті протягом одного дня одні й ті ж самі люди. Статті вилучили й дотепер дізнатися на цих сторінках, що розповідали про ті бої учасники подій, неможливо. Ні серед істориків, ні серед політиків, ні серед пересічних користувачів інтернету не знайшлося тих, хто б захотів поновити зміст або ж написати іншу статтю. Писати ж до «Вікіпедії» може кожен, тільки б структура статті відповідала вимогам, а дані підтверджувалися джерелами.

У «Свободі» у ситуації вбачають камінь у свій город

Народний депутат від «Свободи» Ірина Фаріон, до якої Радіо Свобода звернулося з проханням прокоментувати ситуацію, вважає зникнення низки статей про УПА відповіддю опонентів на діяльність її політсили.

«Табачня, януковичня і всяке таке інше, вони це роблять тому, що у політичному просторі з’явилася перша єдина ідеологічна партія, і вони не знають, що з нами мають робити. Купити не можуть, стушкувати не можуть – нічого не можуть! Тому ось вигадують такі речі: вилучати через «Вікіпедію», а потім чіпляти ярлики», – відповіла народний депутат від ВО «Свобода» Ірина Фаріон.

Парламентар нічого не сказала про те, чи приділяють активісти ВО «Свобода» увагу просвітницькій кампанії в інтернеті щодо боротьби УПА з нацистами підчас Другої світової війни, але наголосила, що вона є автором книги про Степана Бандеру і часто виступає з лекціями, розповідаючи про нього.

«Йде війна за ті знання, які має народ» – Пероганич

«Інформаційною чисткою» називає ситуацію із вилученням статей про бої УПА з нацистами Юрій Пероганич, голова громадської організації «Вікімедія Україна» що займається промоцією «Вікіпедії».

«Йде війна за наші душі, війна за ті знання, які має народ. Тому, безперечно, коли люди починають писати про історію ОУН-УПА, то вони наражаються на величезний опір», – каже він.

«Ті, хто пише статті такого роду, мають бути добре озброєними для того, щоб вміти написати їх правильно, підкріпити необхідними аргументами та джерелами», – додає голова «Вікімедія Україна».

Видалити статтю не так просто, пояснює Юрій Пероганич. Якщо матеріал повністю відповідає правилам написання і має багато посилань на авторитетні джерела, то його ніхто не вилучатиме навіть після скарг.

Однак якщо недоліки все-таки знайдені, механізм видалення приблизно такий: спочатку відбувається обговорення скарг на статтю, користувачі «Вікіпедії» голосують «за» чи «проти» вилучення, аргументуючи свою позицію, і вже після цього адміністрація вирішує подальшу долю матеріалу.

Водночас Юрій Пероганич нагадує: навіть після вилучення недосконалої статті, будь-хто може написати нову, покращену.

Як найкраще популяризувати УПА?

Найбільший вплив на сприйняття УПА може справити кіно, переконаний письменник і музикант Антін Мухарський. Однак, на його думку, зараз на появу такого просвітницького фільму сподіватися не доводиться.

«Імперії, яка розляглася під боком, аж ніяк невигідно хоч у якийсь спосіб давати можливість українцям популяризувати ідею і історію української незалежності. УПА – це останній приклад збройного опору системі тоталітаризму, комунізмо-фашизму, називайте це як хочете. А дійсно історія УПА є тим історичним підґрунтям, на якому треба мурувати засади модерної української держави, тому що Україна є, а української держави немає», – каже Мухарський.

Українські вояки за час боротьби з фашистами провели, за різними даними, більше ніж 100 переможних боїв. Перший із них відбувся 7 лютого 1943 року: повстанці, розгромивши німецьку комендатуру в містечку Володимирець, що на Рівненщині, встановили там українську владу.

Українська «Вікіпедія» – один із найбільших сегментів «Вікіпедії» загалом і вміщує майже півмільйона статей, повідомляє "Радіо "Свобода" .

Щоденний Львів

Коментарі  
Дмитро[13.07.30 13:43]
Вчора ЗМІ поширили недостовірну новину про нібито видалення з Вікіпедії статей про УПА.

1. Статті ніхто не видаляв, їх зміст (бо він був очевидно ЗАНАДТО коротким) перенесли до основної статті http://uk.wikipedia.org/wiki/Боротьба_УПА_проти_німецьких_окупантів.

2. Правда полягає в наступному: з Вікіпедії (принаймні українського сегменту) НЕ ЗНИКАЮТЬ достовірні матеріали про УПА. Навпаки, розділи, присвячені історії України і зокрема українським повстанцям постійно доповнюються і розширюються.

3. Пропоную всім критикам Вікіпедії просто взятись і НАПИСАТИ хоч одну-дві ЯКІСНІ розширені статті про історію УПА, з обов'язковим посиланням на авторитетні джерела (зокрема можна написати окремі якісні розгорнуті тексти по "видалених" статтях).
Від цього буде більше користі, аніж від пустопорожнього галасу "фсьо прапала".
Юрій Пероганич[13.07.29 17:26]
Насправді ворожою є вищеприведена стаття, адже невірно дає зрозуміти пересічному читачеві, що не варто писати про УПА — однак видалять. Насправді ті статті про бої УПА були не видалені, а об'єднані в одну. Пишіть до Вікіпедії, і ніякий ворог не стане нам на заваді мати власну історію. З Вікіпедії нічого не можна видалити безповоротно.

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics