Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
18/07/13

Війт скасував польсько-український фестиваль релігійної пісні

Війт прикордонного села Мірче Грубешівського повіту Люблінського воєводства (Польща) відкликає польсько-український фестиваль у рамках Дня добросусідства, що відбувається вже кілька років, повідомляє Люблінське відділення польського інтернет-порталу Gazeta.pl. Як пояснює видання, приводом для цього став напад на президента Польщі Броніслава Коморовського під час його візиту до Луцька 14 липня, а також засудження Волинською обласною радою постанови польського парламенту щодо волинського злочину.

Серед причин такого рішення війт Мірче Лех Шопинський (Lech Szopi?ski) називає "яєчний" інцидент у Луцьку. "Було порушено священний принцип гостинності... Незважаючи на те, що президент просить про те, щоб інциденту в Луцьку не надавати особливого значення, я вважаю, що не можна пройти повз нього", - зазначив він.

У заяві, розміщеній на сайті гміни, війт також нагадує про рішення Волинської облради, яка засудила постанову польського парламенту про події на Волині у 1943 році й заявила, що українці "вели боротьбу на своїй етнічній території за власну незалежність проти різних окупантів". За словами війта, в атмосфері, де окупантами називають "по-звірячому закатованих жінок, дітей і старих", спільне святкування було б лицемірством.

"Я вважав, що все йде на краще, що відносини поляків і українців тут, на пограниччі, фактично раз у раз поліпшуються, але, мабуть, демони бушують. А якщо хтось ображає нашого президента, то ображає нас усіх... Мені прикро у зв’язку з тим, що сталося, але я не ховатиму голову в пісок і не казатиму, що все добре, тому що це неправда", - сказав Л.Шопинський у коментарі виданню.

Він також стверджує, що рішення про відкликання фестивалю є його і тільки його особистим рішенням. Водночас війт не приховує, що раніше його вже критикували за зайве ангажування польсько-українського діалогу.

За даними Gazeta.pl, гміна Мірче п'ять років поспіль спільно з українськими смт Іваничі, Луцьком (Волинська область), а також Фондом духовної культури пограниччя організовують Європейські дні добросусідства. Два береги Бугу, польський і український, з'єднує понтонний міст так, щоб гості фестивалю могли вільно перетинати кордон.

Торік у фестивалі брали участь 1,5 тис людей. Цього року він мав відбутися 10-11 серпня під гаслом "Ніяких кордонів".

За словами Л.Шопинського, з усіх планованих концертів цього року відбудеться тільки один - у польському Крилові, а понтонний міст не зводитимуть.

Як повідомлялося, глава польської держави 14 липня прибув до Луцька, де разом із представниками української влади взяв участь у заходах у зв’язку з 70-ми роковинами Волинської трагедії. Після меси в костьолі святих Петра і Павла в Луцьку 14 липня молодий чоловік підійшов до Б.Коморовського й поплескав його по плечі, після чого на піджаку польського президента залишилося розчавлене яйце. Міліція одразу затримала підозрюваного, яким виявився 21-річний житель Запорізької області.

Б.Коморовський відмовився коментувати подію.

Водночас Міністерство внутрішніх справ Польщі заявляє, що під час візиту Б.Коморовського до Луцька 14 липня не було реалізовано всі заходи безпеки щодо високопосадовців.

Інтерфакс-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics