Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
02/07/13

В Україні розлучаються менше, ніж в Росії і Білорусі

Росія на першому місці в світі за рівнем розлучень за даними ООН. На тисячу громадян Росії припадає 4,7 розлучення, а всього 2011 року в країні було розірвано майже 670 тисяч шлюбів (669 421 тисяч). На другій позиції - Білорусь (38 584 тисяч), де коефіцієнт розлучуваності (число розлучень на 1000 населення) становить 4,1. Далі йдуть Латвія (4), Литва (3,2) і Молдова (3,1).

В Україні, відповідно до наведених у дослідженні даних за 2010 рік, розпалося трохи більше 126 тисяч шлюбів (126 068) - це без урахування тих, що були розірвані в суді. Таким чином коефіцієнт розлучуваності для українців склав 2,8. Для порівняння: у Німеччині (дані за 2010 рік) він трохи нижчий - 2,3. Помітно міцніші сім'ї, як засвідчує статистика, у Вірменії (коефіцієнт розлучуваності там дорівнює 1), Македонії та Чорногорії (по 0,8), а також на Ямайці (0,7). Найрідше в світі розлучаються на Мальті (0,1).

Кристофер Сводер нагадує, що рівень розлучень в Росії, Білорусі і в Україні і в часи Радянського Союзу був досить високим. І те, що в цих країнах й досі часто розпадаються сім'ї, є, за його словами, продовженням радянської традиції.

Викладаючи соціологію в НДУ-ВШЕ, Сводер помітив нові тенденції в російському суспільстві: молоді люди одружуються пізніше, а деякі, як і в багатьох західних країнах, вибирають цивільний шлюб. При цьому, зазначив експерт в інтерв'ю DW , в Росії з'явилася інша проблема. "Тут багато одиноких матерів в прямому і переносному сенсі слова", - пояснює Сводер, маючи на увазі те, що чоловіки часто не допомагають виховувати дітей.

Відповідаючи на запитання DW про наслідки розлучень для суспільства, Якоб Фрухтман звертає увагу на труднощі, які мають розлучені жінки в пострадянських країнах: "У них виникають житлові проблеми, не завжди є можливість самостійно заробляти на життя". Тому в таких випадках може виникнути фінансова залежність від батьків, які, як і в часи Радянського Союзу, часто допомагають виховувати онуків. Така залежність, за висловом Фрухтмана, має конфліктний потенціал.

Втім, Кристофер Сводер вважає, що у розлучень є і переваги. "У багатьох жінок можуть з'явитися нові можливості", - вказує соціолог, не уточнюючи, що саме він має на увазі. А ось Якоб Фрухтман з Бременського університету не настільки оптимістичний: "Високий рівень розлучень, якщо врахувати ситуацію на ринку праці та житлові проблеми в цих країнах, призведе до подальшого погіршення соціального становища жінок".

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics