Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
01/04/13

Шість провідних газет Львівщини опублікували замовні матеріали

ЛОГО «Львівський прес-клуб» у рамках проекту «У-Медіа» міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк» з 11 до 17 березня 2013 року моніторила шість друкованих видань у Львівській області - «Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Львівська газета», «Ратуша», «Комсомольская правда в Украине» (львівські сторінки) і дві інформаційні агенції - «ZIK» і «Zaxid.net».
Для моніторингу була використана методологія «Інтерньюз Нетворк», яка розроблена разом з ІМІ і «Телекритикою».
У лютому експерти оцінили 108 матеріалів у шести друкованих ЗМІ і 42 – у двох інформаційних агенціях (електронні ЗМІ). Для аналізу експерти відбирали суспільно важливі матеріали і відкидали такі, що марковані як «реклама» і «на правах реклами», інтерв’ю, короткі інформаційні повідомлення, замальовки, світські новини, фотофакти, спортивні матеріали, прогнози, передбачення.
У березні в трьох виданнях – «Експрес», «Ратуша» «Комсомольская правда в Украине» - експерти не виявили неналежно маркованих матеріалів. Загальний відсоток таких публікацій, який у березні становив 8,33% (у лютому було 7,69%), сформували три інші видання – «Високий замок», «Львівська пошта» і «Львівська газета». Але якщо у ««Львівської газети» і «Львівської пошти» ці цифри становлять відповідно – 6,25% і 9,52%, то «Високий замок» із результатом 26,09%, як і попереднього місяця (у лютому – 28%), найбільше вплинув на загальну картину із неналежно маркованими матеріалами.
Відсоток матеріалів з ознаками замовності в березні стабілізувався на рівні 11,11% (лютий – 11,54%). Цього місяця такі матеріали розмістили всі газети. Найбільше публікацій з ознаками замовності у «Високому замку» - 13,04%. Однакова кількість, по 12,5%, у «Львівській газеті», «Експресі» і «Ратуші», дещо менше, 9,52%, - у «Львівській пошті», і майже удвічі менше, ніж у середньому в регіоні, - 6,25% – у «Комсомольськой правды в Украине» (львівські сторінки). Тенденція, характерна для поствиборчих місяців, коли домінували матеріали з ознаками комерційної замовності, змінилася на користь публікацій з ознаками політичної замовності.

Інформаційна агенція «Zaxid. net» продовжила тенденцію, що склалася в електронних ЗМІ впродовж останніх чотирьох місяців: тут п’ятий місяць поспіль не зафіксовано неналежно маркованих матеріалів. Натомість інформаційна агенція «ZIK» порушила цей позитивний процес: у березні тут виявлено 4,76% неналежно маркованих матеріалів.
Матеріали з ознаками замовності в електронних ЗМІ перевершили показник кількох останніх місяців у 3-4 рази і сягнули 21,43% ( 19,05% - «Zaxid.net» і 23,81% - «ZIK»). Причому матеріалів з ознаками політичної замовності було у 8 разів більше, ніж інформацій з ознаками комерційної. Це можна пояснити, зокрема, активізацією в інформпросторі народних депутатів від Львівщини і акцією опозиції «Вставай, Україно», яку однобоко висвітлювали електронні ЗМІ.
Журналістські стандарти в друкованих ЗМІ Львівщини в березні впали з 3,92 бала до 3,24 бала із 6 можливих (січень - 3,72, лютий – 3,92). Нагадаємо, що моніторинг дотримання журналістських стандартів відбувався за шістьома критеріями – баланс думок/точок зору, оперативність, достовірність, відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота поданих фактів.
Експерти у березні не побачили серед друкованих ЗМІ лідерів і аутсайдерів з дотримання стандартів. Майже всі газети Львівщини цього разу показали результат, який близький до трьох балів: «Ратуша» - 3,38, «Експрес» і «Комсомольская правда в Украине» - 3,25, «Високий замок» - 3,24, «Львівська пошта» - 3,21, «Львівська газета» - 3,13.
З шести журналістських стандартів найвищий середній бал – 0,96 з 1 можливого, як і в лютому (0,95), львівські друковані ЗМІ отримали за «достовірність або посилання на джерела інформації». «Точність» (0,84) перемістилася на другу позицію з третьої (у лютому – 0,67 бала). «Відокремлення фактів від коментарів» оцінено 0,51 бала (лютий – 0,69). «Оперативність», порівняно з лютим, упала майже вдвічі з 0,62 до 0,37 бала. «Повнота фактів» і «баланс думок» вже звично отримали найнижчі оцінки: відповідно - 0,35 бала (лютий – 0,47) і 0,23 бала (лютий - 0,52) з 1 можливого.

Дотримання журналістських стандартів у двох електронних ЗМІ Львівщини було традиційно вищим, ніж у друкованих: середній показник – 3,39 (лютий – 4 бали). «ZIK» - 3,4 бала (лютий – 3,81), «Zaxid.net» - 3,38 бала (лютий – 4,19).
Електронні ЗМІ, як і друковані, найліпше витримали стандарт «достовірність (посилання на джерела)» – 0,9 бала (лютий – 1 бал з 1 можливого), «оперативність» - 0,76 бала (лютий – 0,69), «точність» - 0,71 бала (лютий – 0,69), «відокремлення фактів від коментарів» - 0,56 бала (лютий – 0,76). Найгірше електронні ЗМІ дотримувалися стандарту «повнота фактів» - 0,38 бала (лютий – 0,34) і «баланс думок/точок зору» – 0,12 бала (лютий - 0,48).
- Зимові канікули для матеріалів із ознаками політичної замовності на Львівщині закінчилися у березні швидше, ніж зійшов сніг, - зауважив експерт з моніторингу, керівник медіапроектів ЛОГО «Львівський прес-клуб» Роман Шостак. – Зазвичай, ці публікації виконані у піарних двох кольорах – чорному і білому – без тонів. Спільною рубрикою для них може бути пострадянська: «Народний депутат (партія) уповноважений (на) заявити» (потрібне підкреслити). Окрема львівська особливість березневої заангажованості у місцевих ЗМІ – міжредакційна війна «Експресу» і «Львівської газети», що вийшла на рівень апелювання до журналістської спільноти. Хтось вважає, що ця інформбитва додає читачам драйву і віри в боротьбу за правду, а хтось – що втомлює їх і посилює зневіру до професійного рівня газетярів, оскільки у цій війні програють усі.

У лютому львівські експерти моніторили також ЗМІ Харкова: друковані видання «Время», «Вечерний Харьков», «Комсомольская правда в Украине», «Трибуна трудящих», «Харьковские известия», «Слобідський край» та он-лайн видання «Статус кво» і «Об’єктив».

- У харківській пресі виявлено порівняно небагато матеріалів із порушенням стандартів, які можуть свідчити про їхній замовний характер. 11% таких матеріалів є в друкованих виданнях, 7% - в інтернет-виданнях. В одному з проаналізованих видань – «Комсомольская правда в Украине» (харківський випуск) – не було знайдено жодного підозрілого матеріалу. Для газети «Время» гострою є проблема неналежного маркування рекламних матеріалів – майже третина (29%) проаналізованих публікацій є рекламними, але без позначки «реклама» чи «на правах реклами». Загалом неналежно маркованих публікацій у харківській пресі – 9%. Рівень дотримання стандартів в аналізованих харківських виданнях є порівняно пристойним – середній бал 4,01 для друкованих видань і 4,06 для інтернет-видань. Найвищим є показник «Комсомольской правды в Украине» - 4,5 бала, найнижчим – газети «Время» (3,5 бала). Показники дотримання різних стандартів відрізняються, однак традиційно найнижчими є цифри, що стосуються балансу думок та повноти подання інформації. Порівнянно з іншими регіонами ситуація в харківській пресі не є найгіршою, однак до задовільної їй поки що далеко, - наголосив старший викладач Українського католицького університету, експерт Отар Довженко.

Просимо взяти до уваги!
Результати моніторингу друкованих засобів масової інформації є оцінними судженнями відповідно до статті 47-1 Закону України «Про інформацію» і не мають офіційного характеру.
Наявність ознак порушення журналістських стандартів або ознак прихованої реклами в матеріалі не може бути трактована як доказ отримання редакцією або журналістом майнової чи іншої винагороди за вчинення такого порушення.
Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics