Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
22/03/13

Уряд ремонтуватиме дороги тільки на Сході

Кабінет міністрів знайшов застосування 7,2 млрд грн, одержаних Укравтодором завдяки випуску облігацій - тобто більшої частини грошей, які будуть витрачені в цьому році на українські дороги. Не менш як третина цієї суми піде на ремонт і будівництво тільки в двох областях: Донецькій та Дніпропетровській. А про те, щоб радикально змінити ситуацію в галузі, в уряді навіть не замислюються. Вчора прем'єр-міністр Микола Азаров заявив: щоб привести дороги в більш-менш нормальний стан, необхідно 500 млрд грн, пише "КоммерсантЪ-Украина".

У розпорядженні видання опинився проект постанови Кабінету міністрів з переліком об'єктів будівництва і ремонту автодоріг країни в 2013 році. Документ визначає, куди і на що будуть витрачені 7,28 млрд грн, які в березні Укравтодор отримав від продажу своїх облігацій "Укрексімбанку", "Ощадбанку", "Укргазбанку" і "Дельта Банку". Заступник голови Укравтодору Володимир Галушко повідомив, що проект був прийнятий на засіданні уряду 20 березня.

Основна частина коштів - 6,98 млрд грн - піде на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонти автодоріг загального користування державного і місцевого значення.

Ще 300 млн грн планується витратити на п'ять автодоріг міжнародного значення: Київ - Ковель - Яготин, Київ - Чоп, Київ - Харків - Довжанський, Київ - Чернігів - Нові Яриловичі і Київ - Одеса.

Понад третини всієї суми залучених грошей (2,25 млрд грн) отримають дві області - Донецька і Дніпропетровська.

Для порівняння: Херсонській та Хмельницькій областях дістанеться 249,17 млн грн і 168,88 млн грн відповідно, Волинській - 104,3 млн грн.

Очевидну диспропорцію в розподілі коштів між регіонами Володимир Галушко пояснив тим, що "об'єкти для будівництва, реконструкції та ремонту відбиралися за ступенем соціальної та економічної важливості".

"Наприклад, у Дніпропетровській та Донецькій областях буде добудована дорога, яка зв'яже Львів з Луганськом, що дозволить виконати доручення президента Віктора Януковича доїжджати за 11-13 годин з одного кінця країни в інший", - зазначив Галушко.

За його словами, в 2011 і 2012 році, навпаки, велика частина коштів спрямовувалася в західні регіони: "У нас автодороги загального користування з'єднуються між областями та містами, тому виникає дисбаланс виділення коштів на той чи інший регіон".

Незважаючи на жалюгідний стан українських автомобільних доріг, в уряді не мають наміру збільшувати суму витрат на їхній ремонт. Нагадаємо, в 2012 році Укравтодор витратив на дорожні роботи 6,95 млрд грн.

У поточному році Укравтодор планував залучити на ці цілі 14 млрд грн шляхом випуску облігацій, але зміг залучити лише половину.

Ці кошти - практично єдині, які в цьому році отримає Укравтодор на ремонт та будівництво доріг. З держбюджету на потреби Укравтодору планується виділити 13650000000 грн, але з них тільки на виплату відсотків по взятих раніше кредитах Укравтодору зі спецфонду держбюджету буде спрямовано 8,4 млрд грн.

Аналогічна ситуація була і торік: з 9,4 млрд грн на виплату відсотків було спрямовано 5,7 млрд грн. А згідно з програмою розвитку автодоріг до 2018 року, щорічно Укравтодору потрібно 50 млрд грн фінансування.

Втім, в Укравтодорі розраховують ще й на кредитні кошти. "У 2013 році планується залучити 3,1 млрд грн у Європейського банку реконструкції та розвитку та Світового банку", - повідомив Володимир Галушко.

Вадим Гуржос, який керував Укравтодором у 2008-2010 роках, вважає: для того щоб вивести українські автошляхи на якісно новий рівень, "необхідно збільшити щорічні вкладення в рази".

"Щоб привести дороги в більш-менш пристойний стан, потрібно вкласти 500 млрд грн", - заявив учора прем'єр-міністр Микола Азаров.

За його словами, за рівнем розвитку ВВП Україна перебуває "десь у 1980 році".

"А ми хочемо за 30 років, нічого не вкладаючи, раптом мати хороші дороги - раптом і відразу", - обурювався прем'єр.

Втім, експерт Центру політичного і економічного аналізу Вадим Слободянюк вважає, що основна проблема якості автодоріг - неефективне використання виділених коштів.

"Незважаючи на те що і робоча сила, і будівельні матеріали в Україні дешевші, ніж у Західній Європі, вартість і обслуговування українських автодоріг часто обходиться дорожче, не кажучи вже про недотримання технології", - зазначає він.

Тому, на його думку, в першу чергу необхідно поміняти сам підхід до будівництва та ремонту автошляхів в Україні.

"Інакше ситуацію не змінити", - вважає пан Слободянюк.

Як повідомлялося, відремонтувати дорогу до села Фірташа коштує дорожче, ніж міжнародна траса.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics