Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
13/03/13

Новий саркофаг на ЧАЕС збудують до кінця 2015 року

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) ухвалив рішення взяти участь у реалізації комплексної програми підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС, що перебувають в експлуатації, шляхом надання кредиту на суму 300 млн євро, повідомляє прес-служба банку. Цей проект, який на сьогоднішній день є для ЄБРР найбільшим кредитним проектом у сфері ядерної безпеки, передбачає, залежно від типу реактора, до 87 заходів щодо підвищення проектних рівнів безпеки, включаючи заміну устаткування систем, важливих для безпеки, модернізацію систем управління і контролю для систем, важливих для безпеки, а також організаційні заходи щодо поліпшення управління аваріями.

Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом) надасть 300 млн євро із загальної вартості програми, яка оцінюється в 1,4 млрд євро. Модернізація має бути виконана до кінця 2017 р.

"Роблячи внесок в реалізацію цієї життєво важливої програми, ЄБРР не тільки грає важливу роль в здійсненні заходів щодо підвищення безпеки, але і проявляє відповідальність як надійного довгострокового партнера України. Наша участь в даному проекті відповідає політиці банку в енергетичній сфері, яка припускає інвестиції на підтримку безпеки експлуатованих атомних енергоблоків", - відзначив управляючий директор ЄБРР у сфері енергетики і природних ресурсів Ріккардо Пуліті.

Українська державна компанія "Енергоатом" зараз експлуатує 15 ядерних енергоблоків на чотирьох майданчиках по всій країні, два з яких - 2-й енергоблок Хмельницької АЕС і 4-й енергоблок Рівненської АЕС - вже модернізовані за підтримки ЄБРР і Євратому. Загальною метою даного проекту, який розроблявся з урахуванням успішної реалізації проекту ХАЕС-2/РАЕС-4, є підвищення безпеки виробництва ядерної енергії, на яку припадає половина всієї вироблюваної в країні електроенергії.

Окрім заходів, спрямованих на підвищення безпеки, проект припускає підтримку реформ в атомній енергетиці України, посилення незалежності і поліпшення фінансування органу ядерного регулювання, а також вдосконалення українських програм зняття з експлуатації і управління відходами. Всі контракти за цим проектом, що фінансуються ЄБРР та "Євратомом", укладатимуться за наслідками відкритих торгів відповідно до принципів і правил закупівель ЄБРР.

Станом на 1 січня 2013 р. ЄБРР узяв на себе зобов'язання щодо надання більше 8,2 млрд євро (10,7 млрд дол.) в рамках 318 проектів в Україні.

Комплексна програма підвищення безпеки енергоблоків АЕС України розроблена "Енергоатомом" з урахуванням рекомендацій спільного проекту Єврокомісії, МАГАТЕ і України. Раніше повідомлялося, що в посилення безпеки на своїх атомних станціях "Енергоатом" вкладе до 2017 р. близько 1,45 млрд євро.

Арку нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком (проект "Укриття") ЧАЕС почали будувати в квітні 2012 року. Захисна споруда складатиметься з комплексу технологічного устаткування для витягання із зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС матеріалів, що містять ядерне паливо, їх кондиціонування з подальшим безпечним зберіганням. Очікується, що установка саркофагу завершиться в кінці 2015 року. Як багатофункціональний об'єкт конфайнмент матиме термін служби 100 років. Уточнена вартість робіт на об'єкті "Укриття" на ЧАЕС складає 1,54 млрд євро.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics