Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
13/03/13

Електроніку вживляють у людську шкіру

Електронні татуювання, що не бояться води, тепер можуть стежити за ритмом серця під час повсякденної активності. Науковці знайшли спосіб "вдруковувати" відстежуючі пристрої прямо в шкіру пацієнта. Таким чином, люди можуть постійно відстежувати стан свого здоров'я.

Так звана "епідермальна електроніка" була продемонстрована раніше в дослідженнях Джона Роджерса, науковця з Університету Іллінойсу. Гаджет складався з надтонких електродів, сенсорів і бездротової системи живлення і комунікації. Теоретично вже ці розробки можна було використовувати для імплантації в шкіру. Однак у них були і суттєві недоліки, повідомляє Technology Review.

"Ця технологія непогана, якщо ви сидите в офісі, а ось якщо ви зібралися в душ або хочете поплавати в басейні, система б вийшла з ладу", - пояснює Роджерс. Однак нова технологія "друку на шкірі" здатна зробити електронну начинку більш витривалою.

"Ми відкрили, що цілком можна імплантувати ультратонку електроніку прямо в поверхню шкіри", - говорить розробник. Таким чином, шар еластометра, використовуваний в більш ранніх версіях технології, виявився непотрібним. Виключивши його, науковці змогли зменшити розмір пристрою в 13 разів. Вживлені татуювання можна носити на тілі до 2 тижнів, поки природне відшарування шкіри не виведе гаджет назовні, після чого вживлення доведеться повторити.

Протягом цих двох тижнів пристрій здатний постійно вимірювати температуру, пульс, тиск і рівень зволоження шкіри. Особливо пристрій корисний для відслідковування загоєння ран. Роджерс стверджує, що в даний час його лабораторія сфокусувалася на створенні систем зв'язку, які можуть бути інтегровані в систему. У перспективі науковець сподівається зробити технологію комерційною та налагодити широкомасштабне виробництво датчиків, котрі імплантуються в шкіру.

У 2010 році американські науковці розробили систему, яка дозволяє вводити текст і керувати різними електронними пристроями за допомогою проекції клавіш управління на руку, яка таким чином перетворюється на сенсорний екран.

Втім, майбутнє може обійтися і без нашпигованої гаджетами людини. Науковці з 15 європейських дослідницьких інститутів, що об'єдналися у спільний проект BrainScaleS по створенню штучної електронної версії головного мозку людини, в листопаді 2012 року оголосили про створення комп'ютерного чіпа Spikey,котрий успішно імітує роботу мозку. Подібні нейроморфні чіпи вже існують, але досі вони могли імітувати лише одну конкретну схему мозку. А Spikey може відтворити будь-яку з них. Фахівці відзначають, що всі сучасні комп'ютери здатні працювати і аналізувати інформацію набагато швидше людини, але на практиці вони ефективні лише для вирішення вузькоспеціалізованих завдань.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics