Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
13/03/13

Марс був придатним для життя

Хімічні та мінералогічні дослідження зразків кам'яної породи, отримані раніше марсоходом Curiosity, показали, що умови життя на стародавньому Марсі були сприятливі для мікроорганізмів, заявили фахівці НАСА, повідомляють РИА "Новости". "Головне питання цієї місії: чи могло навколишнє середовище на Марсі бути придатним для життя. Тепер ми дізналися, що відповідь "так", - сказав Майкл Мейер, науковий керівник марсіанської програми НАСА.

Хімічні лабораторії SAM і CheMin на борту марсохода вивчали зразки, отримані ровером за допомогою його "дриля" - бурового пристрою - з глибини в кілька сантиметрів в кам'яних відкладеннях на дні прадавнього струмка в кратері Гейла. "Зразки, отримані з підповерхневого шару, сильно відрізняються від того, що ми бачили на поверхні", - зазначив на прес-конференції науковий керівник проекту Джон Гротцингер.

Дані, зібрані марсоходом, показали, що ровер знаходиться в гирлі стародавньої річкової системи або в районі стародавнього пересихаючого озера. Це в давнину вологе середовище не була ані надто кислотним, ані занадто солоним, ані занадто окисленим, щоб виключити можливість життя мікробів.

Було також виявлено присутність великої кількості глинистих мінералів, що виникли при взаємодії вулканічних мінералів, наприклад олівіну, з відносно прісною водою. Знайдені при аналізі зразків різні типи сполук сірки могли служити джерелами енергії для мікроорганізмів, так само, як мінерали, що відрізняються різним ступенем окислення. Фахівці НАСА вперше з такою визначеністю кажуть про придатність для життя марсіанського середовища в минулому.

Раніше повідомлялось, що марсохід NASA Curiosity вперше за період дослідження Червоної планети отримав зразки речовини зсередини пробуреного ним каменю.

Зазначимо, Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) використовує марсохід Curiosity для буріння пласкої плити зі світлими прожилками в кратері Гейла. Операція, яку планується провести ближчим часом, націлена на пошук нових доказів існування води на Червоній планеті.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics