Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
14/02/13

Астероїд, що пролетить поблизу Землі, вартий 195 млрд доларів

Вартість астероїда 2012 DA14, який в ніч з 15 на 16 лютого пролетить на відстані 27 тис. км від Землі, становить не менше 195 млрд дол. З такою оцінкою виступили аналітики компанії Deep Space Industries, передає телеканал "Росія 24". Згідно з розрахунками експертів Deep Space Industries, якщо 5% від загальної маси астероїда 2012 DA14 - це доступна для видобутку вода, в цьому випадку її вартість, при переробці в ракетне паливо, складе 65 млрд дол.

Крім того, якщо 10% від маси астероїда складають легкодоступні для видобутку метали, такі як залізо, нікель і інші, їхня вартість - як будівельний матеріал в космосі - складе ще 130 млрд дол. Як видно з попередніх оцінок "вартості" астероїда з боку Deep Space Industries, це приблизні підрахунки і вони засновані на ряді теоретичних припущень. Крім того, вартість видобутих корисних копалин обґрунтовується за умов їх подальшого використання в космосі, без доставки на Землю.

Тема промислового освоєння астероїдів, що потрапила в світові новини з подачі Google в квітні минулого року, з подачі Deep Space Industries знову стала об'єктом для обговорення на початку 2013 р.

У Deep Space Industries планують почати "видобуток корисних копалин на астероїдах" в 2015 р. Мова йде про плани щодо запуску безпілотних мініатюрних космічних апаратів FireFly для розвідки і вивчення астероїдів, "придатних для промислового освоєння". Далі, в 2016-2020 рр., плануються запуски більш масивних апаратів DragonFly, які будуть займатися збором зразків астероїдів. Маса зразків, що будуть передаватися на Землю, не буде перевищувати 45 кілограмів.

При всіх оптимістичних планах Deep Space Industries, Google та інших компаній, які хочуть зайнятися видобуванням корисних копалин в космосі, ряд питань поки що залишається без відповіді. Одне з головних питань - доставка видобутої сировини на Землю. Проблема видобутку корисних копалин у космосі поки що впирається не стільки у гроші або цікаві ідеї, скільки в технологічні труднощі і окупність подібних проектів на даному етапі розвитку науки.

Поки що космічні апарати, які приватні компанії пропонують для цих цілей, не можуть серйозно розглядатися як інструменти для видобутку корисних копалин на астероїдах. Без створення пристроїв на зразок "космічного ліфта", у свій час запропонованого письменником-фантастом Артуром Кларком, космічні багатства, які вже почали підраховувати приватні компанії, можуть потрапити на Землю тільки у вигляді метеоритів.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics