Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
07/02/13

Опозиція хоче "розсекретити" дві третини бюджету

Депутати пропонують відновити контроль над державними закупівлями підприємств, що здійснюють їх за власні кошти. Опозиція пропонує зобов'язати держкомпанії оприлюднювати звіти про проведення закупівель із зазначенням цін, характеристик товарів, робіт і послуг, а також постачальників, пише Коммерсантъ-Украина в статті "Держзакупівлям додадуть публічності".

Депутати трьох опозиційних фракцій - Батьківщини, УДАРу та Свободи - вчора подали пропозиції в закон Про здійснення державних закупівель. У законопроекті N2207 закладені норми, покликані повернути громадськості контроль над держпідприємствами, які здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг за власні кошти.

У минулому році парламент вивів ці компанії з-під дії тендерного закону, і хоча вони збережуть право не проводити тендери - опозиція його не оскаржує - їх хочуть зобов'язати хоч би оприлюднювати звіти про результати проведення своїх закупівель.

Згідно з пропозицією депутатів, це необхідно буде робити на сайті Мінекономрозвитку (уповноважений орган) протягом трьох робочих днів після укладення договору. Розголошенню підлягає інформація про найменування, кількість товару, його технічні та якісні характеристики, місця поставки, ціну, постачальника.

За словами одного з авторів законопроекту Лесі Оробець (Батьківщина), виведення держпідприємств з-під дії тендерних процедур "засекретило" чи не дві третини бюджету, незважаючи на застереження експертів Світового банку та Єврокомісії.

"Нехай держпідприємства не беруть участі в тендерних процедурах, а просто звітують, у кого, за якою ціною і що саме купують чи продають. Принаймні, це захистить право платників податків проконтролювати те, на що, як і наскільки дбайливо витрачаються їхні кошти", - вважає вона.

Зазначимо, що за січень-вересень 2012 року, згідно з даними Держстату, було укладено угод про витрачання державних коштів на 332,3 млрд грн, у тому числі 213,2 млрд грн без процедур (з них на державні компанії припали закупівлі на 189 млрд грн ).

Між тим, експерти стверджують, що втручання в комерційну діяльність компаній, навіть якщо вони є державними, знизить їхню конкурентоспроможність в порівнянні з приватним бізнесом.

Кореспондент

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics