Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
29/01/13

Україна потрапила у групу країн з високим ризиком корупції

Більшість країн світу, серед яких і багато провідних експортерів озброєнь, не в змозі контролювати корупцію в оборонному секторі.

Про це йдеться у висновках дослідження Центру антикорупційних досліджень Transparency International, передає Тиждень.ua з посиланням на ВВС.

Як зазначається, корупція в оборонці обходиться світу в 20 млрд доларів щорічно.

Transparency вперше склала індекс боротьби з корупцією у військово-промисловому комплексі. Дослідження проводилося протягом двох років у 82 країнах світу.

У дослідженні країни діляться на сім груп від A (дуже низькі корупційні ризики) до F (критичний рівень). 57 країн (70% розглянутих країн) потрапили в групи D, E і F з високим ризиком корупції.

Великих експортерів зброї Росію, Китай та Ізраїль дослідники віднесли до групи D (D+ і D-) з досить високим рівнем ризику.

До групи D+ увійшла і Україна (до цієї групи також увійшли Боснія і Герцеговина, Кенія, Кіпр, Кувейт, Індія, Израїль, Ліван, Мексика, Непал, ОАЕ, Сербія, Сингапур, Таїланд, Південна Африка).

До групи D- увійшли - Бангладеш, Білорусь, Гана, Грузія, Йорданія, Казахстан, Китай, Малайзія, Пакистан, Палестинська національна адміністрація, Росія, Руанда, Танзанія, Туреччина та Ефіопія.

Найгірше військові бюджети контролюються в Єгипті, Сирії та Демократичній республіці Конго (група F. Сюди також іднесені Алжир, Ангола, Ємен, Камерун, Лівія Еритрея).

Лише в двох країнах - Німеччині та Австралії (група А) - дослідники зафіксували низький ризик корупції.

До груп В і С (низький корупційний ризик) увійшли: група B - Австрія, Велика Британія, Норвегія, США, Тайвань, Швеція, Південна Корея. Група C - Аргентина, Бразилія, Болгарія, Угорщина, Греція, Колумбія, Італія, Іспанія, Латвія, Польща, Словаччина, Франція, Хорватія, Чехія, Чилі, Японія.

Корупція в оборонному секторі - небезпечна і дорого коштує, говорить укладач доповіді Марк Пайман.

У доповіді підкреслюється, що велика відповідальність у цій сфері дозволить зберегти життя людей і мільярди грошей платників податків.

Для оцінки того, як в розглянутих країнах борються з корупцією в оборонці, автори придумали 77 запитань в п'яти категоріях - політичні ризики, фінансові ризики, кадрові ризики, операційні ризики та ризики при закупівлях озброєння.

При аналізі корупційних ризиків автори брали до уваги такі фактори як рівень парламентського контролю за військовими витратами і вимоги, що пред'являються до компаній військово-промислового комплексу (ВПК).

Transparency відзначає, що досліджувані країни часто не мають в своєму розпорядженні механізмів, що дозволяють запобігти корупції у ВПК.

Автори переконані, що знизити корупцію можна, зробивши прозорим і більш відкритим для громадського контролю традиційно секретний сектор.

"Цікаво, що 50% країн в списку або зовсім не публікують дані про військовий бюджет або роблять це в неоковирному для будь-якого дослідження вигляді", - говорить Пайман.

Українська правда

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics