Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
08/08/10

Всеукраїнське товариство політв’язнів і репресованих очолив львів’янин Петро Франко

7 серпня у Львові відбувся Х з'їзд Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, овідомив ZAXID.NET. Одним із питань порядку денного було обрання голови організації. Діючий голова Євген Пронюк через стан здоров’я не зміг приїхати на конференцію. На з’їзді переобрали голову товариства, його заступників та проводу. Головою Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих став голова Львівської обласної організації товариства Петро Франко, який виконував обов'язки голови. За його обрання проголосували одноголосно, зважаючи на його авторитет, великий вклад у роботу товариства щодо відновлення прав політв’язнів і репресованих, утвердження історичної правди та пам’яті, розвиток національної культури. Сприяла цій консолідації довкола єдиного кандидата й ситуація з висуванням на посаду голови пана Куцина, щодо якого товариство отримало роз’яснення Мін’юсту, що він не має права стати головою, оскільки не обіймав у товаристві керівних посад до цього.

Роботу товариство за попередніх три роки визнало задовільною. Проте лунали заклики до єднання та активізації. Особливо членів товариства турбує позиція правлячої влади щодо викладу історії України, зокрема позиції міністра освіти і науки Дмітрія Табачніка щодо викладання історії у навчальних закладах. Члени товариства наголосили на потребі доносити правду до нащадків про репресії в Радянському Союзі, яких вони зазнали й неприпустимості спотворення історії.

Участь у з’їзді взяли представники 21 області України.

Всеукраїнське товариство політичних в'язнів і репресованих було засноване у 1989 році. ВУТПВіР домагається проведення судового процесу над КПРС/КПУ „Нюрнберг-2”, визнання УПА воюючою стороною в Другій світовій війні, компенсації Росією примусової праці українських політв'язнів на її території, створює архів і музей політв'язнів, домагається ідейної переорієнтації багатотомного державного видання „Реабілітовані історією” на „Енциклопедію боротьби і репресій”. Науково-методична рада веде науково-дослідну роботу. З 1992 р. видає журнал „Зона”. Організації Товариства є в усіх областях, колективними його членами є Київське товариство політичних в'язнів і жертв репресій та Український комітет "Гельсінкі 90". При Товаристві створюються організації дітей політв'язнів. Нараховує біля 40 тис. членів. Про це првідомляє сайт Майдан.

Щоденний Львів

Коментарі  
Віктор Борківський[10.08.18 19:02]
А навіщо домагатися суду над КПРС/КПУ, коли такої політичної організації як КПУ не було, а була філія КПРС в Україні. Хто покаже мені хочаби одно члена КПУ до формування Симоненком НеоКПРС під назвою КПУ? Хто покаже Статут КПУ. Існувала єдина банда,Ю яка кривавими руками захопила владу шляхом політичного вбивства Імператора Миколи ІІ та його сімї. Саме з цього і має розпочинатися процес. Надалі вміло організовується братовбивча війна, пограбування церков і храмів, голодомори - одним словом, провели гарну підготовку німцям, які надали більшовикам гроші на захоплення влади. За все потрібно платити.
Мого дідуся Борковського Миколу Аристарховича і його рідного брата Михайла було розстріляно 27.09.1937р і так же таємно закопано у м. Житомирі за сотню метрів від єврейського кладовища. Першого лютого 1960 року їх було реабілітовано під грифом секретно. І бабуся, і мій батько та його брати померли, так і не взнавши ні про розстріл, ні про могили недалеко від дому, нв про реабілітацію чоловіка і батька. Я пржив 60 років ячк член сімї ворога народу.
Лише зараз відкриоися архіви, з матеріалів яких стало віджомо, що мій рід є титулованим дворянським родом Дуніних-Борковсьих герба Лебідь. Ось і уся причина їхнього політичного вбивста. Для львівян добре відомо про рід Дуніних-Борковських. Я заявив державі претензію на відшкодування мільярда гривень моральної шкоди. Саме так мають поступити й усі репресовані та члени їхніх сімей. Боротьба має бути дійовою, а не на словах.

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.
Клацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалерею

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics