Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

На головну Архів новин -25% знижка на вікна у Львові
24/06/03

У Львові на вул. Валові знайдено оборонні укріплення 15-16 ст., опису яких немає в історичних документах

Початок сторінки
Початок сторінки" width="8" height="9
Вчора начальник управління охорони історичного середовища Микола Гайда провів екскурсію для журналістів на місце археологічних розкопок Львівських мурів 15-16 ст. на вул. Валовій, 15. Для міста Львова, як зазначив Микола Гайда, дані розкопки є своєрідним відкриттям, оскільки у жодних архівних документах немає опису, які б зазначали, що на цьому місці існували оборонні укріплення.
Територія, на котрій здійснюються археологічні розкопки, становить близько 500 квадратних метрів. Будинок, що на вул. Братів Рогатинців, куплений у аварійному стані ВП „Гарант Львів” як житловий, стіна муру практично служить фундаментом для будинку. Для реставрації і музеєфікації даних історичних пам’яток, як повідомив заступник директора ВП „Гарант Авто”, потрібно близько 700 тис. грн.. На сьогоднішній день на археологічні розкопки ВП „Гарант Авто” виділило 5 тис. грн. Окрім цього існують протиріччя між власниками території, оскільки місце, де знаходиться рів, віддане для забудови „Галицьким контрактам”, котрим, як зазначив Петро Вівчарівський, „історія не потрібна” і вони на місці історичних знахідок планують побудувати підземні гаражі.
Як розповів науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича Юрій Лук омський, у південній смузі оборонної споруди зафіксовано 3 оборонні мури: внутрішній високий мур, низький мур та зовнішній мур, який об’єднував Бернардинський монастир з Галицькою брамою. Досліджені оборонні мури складаються з нижньої кам’яної частини та верхньої — півтораметрової готичної цегли 16 ст. Між зовнішнім та низьким мурами вже розкопано рейки оборонного рову, шириною близько 25 м. та глибиною більше 8 метрів.
У процесі археологічних досліджень з’ясувалося, що на стику вулиці Валової №№ 13 та 15 має знаходитися вежа Бастея, яка за словами Миколи Гайди, є значно більшою ніж подано в історичних матеріалах.
На місці розкопок знайдено вироби зі скла (посуд 16-17 ст., фігурне, різнокольорове скло, від мініатюрних аптечних баночок до великих посудин, які мають ренесансну та барокову обробку); вироби зі шкіри, золотий дріт довжиною 15 см. та товщиною – 1 мм). Цікавою знахідкою також є свинцева пломба – печатка, котра має досить гарну геральдику є думки , що вона могла залишитися з амуніції шведського війська, і на той час опломбовувала бочки з порохом, повідомив Юрій Лукомський.
Археологічні роботи продовжуватимуться на цій ділянці ще 2-3 тижні, після їх завершення працюватимуть архітектори.

Контекст-медіа

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

 Ми розсилаємо новини для 2406 осіб та організацій[Долучитись]

Транспорт Львова 

Фото Львова 
Warning: file(http://old.dailylviv.com/photo/novi.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/html/old.dailylviv.com/index.php on line 581

Оголошення 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  

Погода Львова 

Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics