Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

Пишуть про Львів -25% знижка на вікна у Львові
Бюрократичні перепони довкола малого прикордонного руху з Польщею

Уже до 20 червня має набути чинності угода про малий прикордонний рух, обнадіяв українців прикордоння посол Польщі в Україні Яцек Ключковський.

Це дасть змогу мешканцям тих населених пунктів, які розташовані у межах 30 кілометрів від кордону, отримавши спеціальний дозвіл, вільно перетинати кордон і перебувати на польській території в такій самій 30-кілометровій зоні. Але ще є перепони в процедурі запровадження малого прикордонного руху з Польщею.

Бюрократичні процедури навколо угоди ще тривають, повідомив Радіо Свобода посол Польщі в Україні Яцек Ключковський.

Після того, як обидві палати польського парламенту ратифікували угоду про малий прикордонний рух, а президент Польщі підписав цей документ 18 травня, зараз відбувається обмін нотами між Міністерствами закордонних справ двох країн. І лише через 10 днів після того угода набуде чинності, сказав він.

Посол не назвав точної дати запровадження малого прикордонного руху, але пообіцяв, що це буде не пізніше від 20 червня.

У разі порушення правил – заборона в’їзду в Польщу

Більше як півтори тисячі населених пунктів на Львівщині та Волині підпадають під дію угоди про малий прикордонний рух. Постійні їхні мешканці зможуть подавати документи лише в консульські установи Польщі у Львові та Луцьку. Їм видаватимуть документ, згідно з яким без паспорта та візи дозволятиметься перебувати на польській стороні у межах 30 кілометрів від кордону не більше як 90 днів протягом кожних півроку.

Мешканці прикордоння отримуватимуть відповідні дозволи спершу на 2 роки. Якщо не матимуть порушень, то наступний дозвіл діятиме 5 років.

У випадку ж порушення правил перетину кордону й перебування в Польщі порушникам заборонятимуть в’їзд у сусідню державу на термін 3 роки. А депортація з Польщі обернеться для порушника штрафом і забороною перетинати польський кордон упродовж 5 років.

Вільний перетин кордону пожвавить контрабандну торгівлю

Угода про малий прикордонний рух між Україною і Польшею мала набути чинності ще три місяці тому, але Єврокомісія виступила з вимогою до Польщі скоротити прикордонну зону з 50 до 30 кілометрів і скасувати обов’язкове медичне страхування для громадян, які перетинають кордон згідно з договором про малий прикордонний рух.

Вільне пересування у межах 30-кілометрової зони дозволить багатьом мешканцям прикордоння бувати на своїй колишній батьківщині, відвідувати місця поховання своїх рідних.

Однак, як прогнозують експерти, вільне пересування через кордон пожвавить і дрібну торгівлю з України, звідки так звані «мурашки» частіше перевозитимуть потягом і рейсовими автобусами контрабандні сигарети і алкоголь.

автор Галина Терещук

(Львів – Прага – Київ)
Радіо "Свобода"

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Фото Львова 

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.
Клацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалерею

Оголошення 

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics