Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Бюрократичні перепони довкола малого прикордонного руху з Польщею

Уже до 20 червня має набути чинності угода про малий прикордонний рух, обнадіяв українців прикордоння посол Польщі в Україні Яцек Ключковський.

Це дасть змогу мешканцям тих населених пунктів, які розташовані у межах 30 кілометрів від кордону, отримавши спеціальний дозвіл, вільно перетинати кордон і перебувати на польській території в такій самій 30-кілометровій зоні. Але ще є перепони в процедурі запровадження малого прикордонного руху з Польщею.

Бюрократичні процедури навколо угоди ще тривають, повідомив Радіо Свобода посол Польщі в Україні Яцек Ключковський.

Після того, як обидві палати польського парламенту ратифікували угоду про малий прикордонний рух, а президент Польщі підписав цей документ 18 травня, зараз відбувається обмін нотами між Міністерствами закордонних справ двох країн. І лише через 10 днів після того угода набуде чинності, сказав він.

Посол не назвав точної дати запровадження малого прикордонного руху, але пообіцяв, що це буде не пізніше від 20 червня.

У разі порушення правил – заборона в’їзду в Польщу

Більше як півтори тисячі населених пунктів на Львівщині та Волині підпадають під дію угоди про малий прикордонний рух. Постійні їхні мешканці зможуть подавати документи лише в консульські установи Польщі у Львові та Луцьку. Їм видаватимуть документ, згідно з яким без паспорта та візи дозволятиметься перебувати на польській стороні у межах 30 кілометрів від кордону не більше як 90 днів протягом кожних півроку.

Мешканці прикордоння отримуватимуть відповідні дозволи спершу на 2 роки. Якщо не матимуть порушень, то наступний дозвіл діятиме 5 років.

У випадку ж порушення правил перетину кордону й перебування в Польщі порушникам заборонятимуть в’їзд у сусідню державу на термін 3 роки. А депортація з Польщі обернеться для порушника штрафом і забороною перетинати польський кордон упродовж 5 років.

Вільний перетин кордону пожвавить контрабандну торгівлю

Угода про малий прикордонний рух між Україною і Польшею мала набути чинності ще три місяці тому, але Єврокомісія виступила з вимогою до Польщі скоротити прикордонну зону з 50 до 30 кілометрів і скасувати обов’язкове медичне страхування для громадян, які перетинають кордон згідно з договором про малий прикордонний рух.

Вільне пересування у межах 30-кілометрової зони дозволить багатьом мешканцям прикордоння бувати на своїй колишній батьківщині, відвідувати місця поховання своїх рідних.

Однак, як прогнозують експерти, вільне пересування через кордон пожвавить і дрібну торгівлю з України, звідки так звані «мурашки» частіше перевозитимуть потягом і рейсовими автобусами контрабандні сигарети і алкоголь.

автор Галина Терещук

(Львів – Прага – Київ)
Радіо "Свобода"

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас