Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

Пишуть про Львів -25% знижка на вікна у Львові
На ринках є вільні місця

Ще рік тому таке оголошення у Львові було неможливе. Існувала ціла черга з бажаючих отримати право торгувати на ринку, за місце платили чималі гроші. А сьогодні там є вільні місця. Найскладніша ситуація на ринках, які спеціалізуються на реалізації промислових товарів імпортного виробництва. Підприємці фактично допродують залишки. Але влада поки що налаштована оптимістично. Для прикладу: ринки Шевченківського району м. Львова у 2008 році виконали план ринкового збору на 102,2% і загалом сплатили до міського бюджету 2,36 млн. грн.

На перший погляд, львів’яни мали б радіти, що вулиці міста нарешті очищаються від різноманітних яток, торгових палаток. Але тепер уже й покупцям стало складніше. Не вдається, як колись, у будь-який день заскочити на ринок і знайти потрібний товар дешевше, ніж у супермаркетах. За останні місяці ціни на промислові товари у Львові зросли щонайменше на 25—30%.

— А що робити, якщо доводиться торгувати собі у збиток, — пояснює ситуацію працівниця одного з найбільших у місті — Краківського ринку Ірина. — Люди перестали купувати нові речі. Тепер можна простояти три-чотири дні і нічого не продати.

Як вважають підприємці, спад купівельної спроможності почався ще у листопаді минулого року. Думали, мине зима і люди знову купуватимуть одяг, інші товари. Проте весна нічого не змінила. Тільки податки і збори залишилися стабільними. Незалежно від прибутків, кожен підприємець, який займається торгівлею, мусить сплатити ринковий збір — щодня 2 грн. за квадратний метр, щомісяця — 25—50 грн. орендної плати за квадратний метр, плату за патент — 150—300 грн. Навіть за мінімальні три-чотири квадратні метри площі набігає кругленька сума. А якщо є ще й найманий працівник, то вона зростає більш ніж удвічі.

Відповідно, істотно впали надходження до міського бюджету. Наприклад, якщо раніше найбільший у місті ринок «Південний» щомісяця сплачував ринкового збору 80—85 тис. грн., то сьогодні — не більше ніж 40 тис. Недовиконав показники і Краківський ринок. При плані першого кварталу 432,4 тис. грн. колектив недодав понад 76,7 тис. грн.

Окремі підприємці сподівалися, що влада зглянеться і скасує бодай ринковий збір. Особливо на тлі декларованих заходів щодо підтримки малого і середнього бізнесу. Але місто від надходжень у свою скарбницю відмовлятися не збирається. Шість-вісім гривень за день ринкового збору для підприємців не гроші, — вважають у міській раді.

— Добре так казати чиновникам, які живуть за рахунок наших податків. А для нас кожна копійка — гроші, особливо сьогодні, коли йдеться про виживання. Ми чекали від влади хоч якихось послаблень. А натомість посилюється тиск, — обурюється діями влади підприємець з Краківського ринку.

І згадує про практику, яка існувала до 2001 року, коли 20% коштів від перерахованого місту ринкового збору повертали ринкам для їхнього розвитку. Кошти, звісно, невеликі, але це було справедливо. У той час, коли більшість львівських ринків конче потребують капіталовкладень, місцевий бюджет використовує ці кошти, як правило, на інші цілі. Достатньо подивитися на вулицю Шпитальну, яка йде з центру міста до Краківського ринку. Ремонтувати її почали майже три роки тому, розкопали і… покинули в такому стані. Людям, прямуючи до ринку, доводиться маневрувати поміж руїнами.

Два роки тому підприємців з колишнього радіоринку, розташованого на ста діо ні заводу «Автонавантажувач», приму сово переселили на занедбану територію біля автовокзалу №2, що на вул. Б.Хмельницького. Земельну ділянку відвели без жодних інженерних комунікацій, що, втім, не заважає міській раді справно знімати з підприємців ринковий збір.

Дискомфорт відчувають не лише підприємці, а й адміністрація ринків. Як і раніше, доводиться утримувати штат працівників, котрі готують різноманітні звіти, довідки для податківців, пенсійного фонду, санстанції, пожежників тощо. Особливо складний початок року, коли перевіряльники по кілька тижнів безвилазно сидять на підприємстві.

— Економічна криза посилила апетити міських чиновників. Те, як мерія «вболіває» за бізнес, добре видно на прикладі комунальних ринків, які належать міській раді. Більшість із них передано в оренду сумнівним бізнесовим структурам. А побори, беззаконня, незахищеність людей, що тут працюють, просто дикі, — каже директор торгово-виробничого комплексу «Південний» Степан Сай.

За його словами, нині не так криза, як дії уряду довели малий і середній бізнес до «ручки». Як підприємці могли торгува ти, коли вони півроку чекали на свій товар, доки через судові процеси на приколі в Одеському порту стояли судна. А тим часом і щось у моді змінилося, і сезон минув. І цей товар покупцям уже непотрібний. І все через те, що комусь заманулося сконцентрувати цей бізнес у своїх руках.

Не дочекавшись розуміння з боку державних і місцевих органів влади, підприємці намагаються мінімізувати витрати. На роботу виходять лише у вихідні. Адже з понеділка по четвер на ринках, як на морі в безвітряну погоду, — повний штиль. Деякі підприємці вже закрили свій бізнес: хто виїжджає за кордон, хто йде на біржу праці.

Ще однією характерною ознакою часу стає відкриття майстерень з ремонту одягу. Тут навіть з’явилися черги. Це й не дивно, адже дешевше відремонтувати ношений одяг, ніж купувати новий. Але підприємцям із цього мала втіха.

Василь ХУДИЦЬКИЙ№
16 (744) 30 квітня — 15 травня 2009

Дзеркало тижня

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Фото Львова 

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.
Клацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалерею

Оголошення 

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics