Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Патріарх для малоросів

Глава Російської православної церкви Кіріло має намір відновити в Одесі патріаршу резиденцію, яка існувала в місті до розпаду СРСР

“Вітаємо патріарха від народу Малоросії”. Уже після таких вітальних слів суть, мета і завдання візиту Патріарха Московського і всієї Русі Кіріла відразу стає зрозумілою.

Так фанатично в Одесі Патріарха зустрічали півсотні активістів Прогресивної соціалістичної партії України, які прибули, щоб висловити свою підтримку Православній церкві й особисто Кірілові. Це саме той випадок, про який можна сказати “що у влади на умі, те в прогресивних соціалістів на язиці”.
Це вже третій візит Кіріла в Україну за минулий рік. Востаннє Московський патріарх був у Києві на інавгурації Президента Януковича.

Теперішній візит триватиме аж дев’ять днів. Патріарх відвідає три міста – Одесу, Дніпропетровськ і Київ.
Глава Російської православної церкви планує взяти участь у засіданні Священного синоду в Києво-Печерській лаврі, освятити одеський Спасо-Преображенський собор та закласти капсулу у фундамент храму на території заводу “Південьмаш” у Дніпропетровську. На засіданні Священного синоду РПЦ в Києві патріарх Кіріл планує підняти тему подолання розколу православ'я в Україні.

Влада неабияк готувалася до приїзду свого духовного пастиря. Чого варта скандальна історія із перейменуванням у столиці вулиці Мазепи, яка веде до Києво-Печерської лаври ну вулицю Лаврську. Таке поспішне перейменування відразу пов’язали з тим, що вулицею начебто їхатиме Патріарх, і таблички з прізвищем Мазепи псуватимуть йому естетичну насолоду від візиту. Хоча дуже сумнівно, що з вікон свого лімузина Патріарх зумів би роздивитися, що написано на табличках. Однак інстинкт малороса зіграв у цій історії визначальну роль.

Ще одна подія підтверджує це. Напередодні візиту Кабінет Міністрів України виділив 15,5 мільйона гривень на ремонт Києво-Печерської лаври. Кошти виділені для проведення першочергових заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла на території монастиря. Чому не можна було зробити це раніше, а не так показово вже?

Ще раніше Ки¬ївська міська рада ухвалила рішення передати Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник з власності територіальної громади Києва в державну власність. За ухвалення відповідного рішення проголосували 73 депутати при мінімально необхідному 61. Заповідник було передано в сферу управління Міністерства культури та туризму.

Голова комісії з культури Київради Олександр Бригинець вважає, що це рішення ухвалено у зв’язку з візитом Патріарха Московського і всієї Русі Кіріла до України. Окремі діячі одразу пов’язали ці події з ймовірністю відкриття у Києво-Печерській лаврі так званого другого Ватикану, який би став осідком православ’я.

Чи стане Київська лавра православним Ватиканом не відомо, а от резиденція Кіріла в Одесі вже готова.
Патріарх Кіріло має намір відновити в Одесі патріаршу резиденцію, яка існувала в місті до розпаду СРСР. Про це повідомила журналістам ігуменя одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Серафима.

“Патріарша резиденція раніше завжди була в Одесі, тут же відбувалося і засідання синоду. Одеса – патріарше місто, резиденцію після війни тут побудував архієпископ Никон Фетін. Святійший патріарх Алєксій кожне літо проводив в Одесі”, – сказала Серафима.

Ігуменя наголосила, що на спонсорські гроші проведено капітальний ремонт будівлі резиденції на дачі Ковалевського (курортна зона, у районі 16-ї станції Великого Фонтана, на чорноморському узбережжі).
“На вимогу Кіріла зараз туди підведено абсолютно всі сучасні комунікації: інтернет, кабельне телебачення, інші технологічні новинки. За всіма параметрами сьогоднішня резиденція повністю відповідає стандартам”, – додала ігуменя Серафима. Вона також уточнила, що на спонсорські гроші в чоловічому монастирі, що сусідить із резиденцією Патріарха, зводиться собор.

За усіма цими фактами постає ще одна набагато важливіша тема об’єднання українських церков. Раніше про таку ідею говорили вголос і навіть робили певні кроки для налагодження діалогу між церквами. Зрозуміло, що візити Патріарха Кіріла мають більше політичний характер, аніж духовний чи пастирський. Підтвердженням цієї тези є неоднозначне сприйняття суспільством цих візитів. Йдеться передусім про політизованість візитів. Держава сьогодні теж демонструє більшу прихильність до УПЦ МП. Досі багато було зроблено для підготовки діалогу між церквами з метою створити в Україні єдину Помісну православну церкву. “Пошта” звернулася до єпископ Євстратія (Зорі), який є головою інформаційного управління УПЦ КП із питанням про те, чи можливий такий діалог сьогодні після таких візитів.

“Я думаю, що діалог можливий, тому що офіційно Патріарх Кіріл проти нього не виступає. А такі візити все більше переконують вірних, духовенство, єпископів УПЦ Московського патріархату в тому, що вирішувати церковні проблеми треба тут, в Україні, що Москва всі питання вирішити не здатна, бо вона зовсім не розуміє української специфіки і дивиться на Україну лише з погляду власних інтересів, а не українських. В будь-якому випадку єдиний шлях – це шлях діалогу. Безперечно, він буде складним, бо такі діалоги не бувають простими, але я думаю, що рано чи пізно цей діалог буде плідним. Оптимізму ми не втрачаємо”.

Матвій Стріха
Львівська пошта

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас